Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Innerhofer znów najszybszy na 2. treningu zjazdu

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

W Garmisch-Partenkirchen przeprowadzony został dziś drugi trening zjazdu mężczyzn przed sobotnimi zawodami Pucharu Świata. Z najlepszym czasem na mecie zameldował się tak jak wczoraj Christof Innerhofer. 

Christof Innerhofer z Garmisch-Partenkirchen może mieć dobre wspomnienia. Właściwie zawsze osiągał tu dobre wyniki, jedynie w swoim pierwszym starcie w Ga-Pa w 2010 roku w super G był 17. Pozostałe starty kończył w czołowej czwórce. Raz udało mu się wygrać zjazd w PŚ w Garmisch w 2013 roku, a Mistrzostwa Świata, które odbywały się tu w 2011 roku były dla niego najbardziej udaną imprezą w karierze, z której przywiózł 3 medale – 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy. Nie dziwi więc, że treningi na trasie Kandahar 1 w wykonaniu Innerhofera były bardzo dobre. Po wczorajszym treningu Hannes Reichelt przyznał, że Christof będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Dziś na drugim treningu zjazdu Włoch zjechał do mety w czasie 1:55,57 i  znów zajął pierwsze miejsce. Drugi był Matthias Mayer ze stratą 0,63 sek., a trzeci Dominik Paris, który był gorszy o 0,67 sek. Na pozycji czwartej sklasyfikowano Vincenta Kriechmayra (+0,74 sek.), a na piątej “mistrza treningów” Matteo Marsaglię (+0,80 sek.), który przyzwyczaił nas ostatnio do tego, że bardzo dobrze jeździ na treningach przed zawodami. Szóste miejsce zajął Thomas Dressen (+0,88 sek.). Trzech zawodników sklasyfikowanych na siódmym miejscu – Aksel Lund Svindal, Aleksander Aamodt Kilde i Hannes Reichelt –  uzyskało taki sam czas (+0,90 sek.). Dziesiąte miejsce zajął Daniel Danklmeier (+0,98 sek.), który był ostatnim ze stratą poniżej 1 sekundy. Ze startu w treningu zrezygnowali m.in Peter Fill i Kjetil Jansrud. Upadek na trasie zaliczyli Amerykanie Wiley Maple oraz Steven Nyman, który właśnie w Garmisch-Partenkirchen rok temu miał nieszczęśliwy wypadek, który skutkował poważną kontuzją i zakończył jego starty w tamtym sezonie.

Wyniki 2. treningu zjazdu

Był to już ostatni trening zjazdu dla panów. Jutro będą oni rywalizować w zawodach w zjeździe, które rozpoczną się o godzinie 11:45.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.