Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Dla kogo supergigant? (lista startowa)

fot. Christian Allinger / CC BY NC SA

fot. Christian Allinger / CC BY NC SA
fot. Christian Allinger / CC BY NC SA

W swoim zaledwie drugim występie w PŚ po powrocie po kontuzji Lindsey Vonn odniosła zwycięstwo. Miało to miejsce wczoraj w zjeździe w Garmisch-Partenkirchen. Dziś alpejki będą rywalizować w supergigancie, który również pasuje Lindsey, bo wygrywała go w Garmisch trzykrotnie.

Rok temu w super-G na trasie Kandahar 1 triumfowała Lara Gut, druga była Viktoria Rebensburg, a trzecia Lindsey Vonn. Można zauważyć, że te same zawodniczki stały na podium wczoraj po zjeździe, ale w nieco innej kolejności. Po raz pierwszy od 19 marca 2015 roku w super-G wystartuje Anna Veith, która w tym sezonie występowała na razie tylko w gigantach. Veith wygrała supergigant w Garmisch-Partenkirchen w 2013 roku. Jej forma w jeździe szybkościowej jest na razie niewiadomą, ale w gigancie ze startu na start jest coraz lepiej. Celem Veith będą w tym sezonie przede wszystkim Mistrzostwa Świata w Sankt Moritz.

W klasyfikacji supergiganta przewodzi Lara Gut, druga jest Tina Weirather. W dwóch dotychczas przeprowadzonych supergigantach Gut była pierwsza, a Weirather druga. Trzecia jest Ilka Stuhec, czwarta Nadia Fanchini, która połamała się w Altenmarkt-Zauchensee i nie będzie w tym sezonie już jeździć, piąta Elena Curtoni, a szósta Sofia Goggia.

Supergigant rozpocznie się o godzinie 12:00. W zawodach można zobaczyć Marynę Gąsienicę-Daniel, choć raczej nie w telewizji, bo Polka pojedzie z 58. numerem, a transmisje telewizyjne z narciarstwa alpejskiego tak długo nie trwają. To dopiero trzeci start Maryny w PŚ w tej konkurencji, która bierze udział głównie w zawodach w slalomie gigancie.

Lista startowa super-G

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.