Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Czy Lindsey Vonn sięgnie po 80. triumf w karierze? (lista startowa)

fot. Tom Kelly / CC BY ND

fot. Tom Kelly / CC BY ND

Nadszedł czas na rywalizację w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, które w ten weekend jest organizatorem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim pań. Pierwotnie w sobotę kobiety rywalizować miały w krótkim, dwuprzejazdowym zjeździe, lecz z drugiego przejazdu zrezygnowano. Jutrzejsze zawody rozpoczną się jutro o godz. 12:30.

Kolejny weekend z konkurencjami szybkościowymi w alpejskim Pucharze Świata pań przed nami. Będzie to ostatni test przed Zimowymi Igrzyskami w Pjongczang. Wstępnie w sobotę zawodniczki rywalizować miały w zjeździe, jednak w dość nietypowym, bo składającym się z dwóch przejazdów. Ostatecznie z tego zrezygnowano i jutro odbędzie się tylko jeden przejazd zjazdu. Zarówno na czwartek, jak i piątek zaplanowane były zjazdy treningowe, lecz ze względu na złe warunki pogodowe oba zostały odwołane.

Jak wiadomo, każdy zjazd musi poprzedzać minimum jeden przejazd treningowy. Niestety dotychczas żadnego w Garmisch-Partenkirchen nie udało się przeprowadzić. Przed jutrzejszą główną rywalizacją, która rozpocznie się o godz. 12:30 zaplanowany został zjazd treningowy o godz. 10:00.

W ubiegłym roku na trasie bezkonkurencyjna okazała się Lindsey Vonn, dla której było to 77. zwycięstwo w karierze. Amerykanka wyprzedziła Larę Gut o 0,15 sek., a Viktorię Rebensburg o 0,48 sek.

Podczas rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen do faworytek z pewnością zaliczana będzie ubiegłoroczna zwyciężczyni Lindsey Vonn, która goni w liczbie pucharowych zwycięstw byłego narciarza Ingemara Stenmarka. Szwed w swoim dorobku ma 86 triumfów. Vonn do wyrównania rekordu brakuje jeszcze 7. Ostatni zjazd w tym sezonie należał właśnie do Lindsey Vonn, kiedy to podczas rywalizacji w Cortinie d’Ampezzo odniosła triumf, a w dwóch wcześniejszych dwukrotnie zwyciężyła Sofia Goggia, która jutro także będzie zaliczana do faworytek. Nie warto zapominać również o Larze Gut, która powoli powraca do swojej pełnej dyspozycji –  podczas supergigancta w Cortinie d’Ampezzo triumfowała, oraz Tinie Weirather, która podczas ostatniego zjazdu (także w Cortinie d’Ampezzo) zajęła miejsce tuż za Vonn, czyli drugie.

Jutro o godz. 10:00 rozpocznie się przejazd treningowy, a o godz. 12:30 na trasę Kandahar 1 w Garmisch-Partenkirchen wyruszy pierwsza narciarka, którą będzie Szwajcarka Lara Gut.

W rywalizacji udział wezmą 44 zawodniczki z 10 różnych krajów, niestety wśród nich nie będzie żadnej z reprezentantek Polski.

Pełna lista treningowa

Pełna lista startowa

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.