Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Corinne Suter najlepsza na treningu zjazdu

13:01, 07.02.2020 Marek Cielec Aktualizacja: 13:23, 07.02.2020

Szwajcarka Corinne Suter wykazała się najlepszą zdolnością pokonania w szybkim tempie trasy zjazdowej w Garmisch-Partenkirchen podczas pierwszego i jedynego treningu przed zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. Do rywalizacji w zawodach zawodniczki przystąpią w sobotę.

Pierwszy trening zjazdu kobiet w Garmisch-Partenkirchen był zaplanowany na czwartek, ale został on odwołany i w związku z tym jedyną próbę na trasie Kandahar zawodniczki miały w piątek, dzień przed rywalizacją o punkty Pucharu Świata w zjeździe. Z najlepszym czasem na mecie zameldowała się Corinne Suter - liderka klasyfikacji zjazdowej - która uzyskała wynik 1:44,57. Na miejscu drugim uplasowała się reprezentantka gospodarzy Viktoria Rebensburg (+0,19 sek.), a na trzecim Włoszka Federica Brignone (+0,34 sek.).

Z dobrej strony pokazała się także Słowenka Ilka Stuhec - aktualna mistrzyni świata. która na razie w tym sezonie nie spisuje się jak w jej najlepszych sezonach, w których notowała częste zwycięstwa i miejsca na podium. Dziś Stuhec zajęła miejsce czwarte ze stratą 0,54 sek. Prawdziwy sprawdzian formy jednak nastąpi dopiero jutro. Na pozycji piątej uplasowała się Ester Ledecka (+0,82 sek.).

Pełne wyniki treningu zjazdu

Zawody kobiet w zjeździe rozpoczną się jutro (sobota) o godzinie 11:30, natomiast w niedzielę odbędą się zmagania w drugiej z konkurencji szybkościowych - super G o godzinie 11:15.

Źródło: własne