Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Austriaczki pójdą za ciosem? (lista startowa zjazdu)

fot. Christian Allinger / CC BY NC SA

fot. Christian Allinger / CC BY NC SA
fot. Christian Allinger / CC BY NC SA

Czołowe alpejki startujące w PŚ tylko w konkurencjach technicznych mają trochę wolnego czasu na treningi i odpoczynek, bo kolejny weekend z Pucharem Świata kobiet podobnie jak poprzedni w Altenmarkt-Zauchensee przeznaczony jest głównie dla specjalistek od konkurencji szybkościowych. Dziś pierwsza z dwóch dyscyplin – zjazd na trasie Kandahar w Garmisch-Partenkirchen.

Zjazd w Altenmarkt-Zauchensee w ubiegłą niedzielę wygrała Austriaczka Christine Scheyer i była to pierwsza wygrana dla Austrii w zawodach kobiet w sezonie 2016/2017 i to dość nieoczekiwana, bo mało kto spodziewał się po Scheyer aż tak dobrego występu, nawet po świetnej jeździe w treningach. Podczas próbnych zjazdów w Garmisch-Partenkirchen najlepiej spisywała się inna z Austriaczek – Ramona Siebenhofer, ale Scheyer w pierwszym treningu równie była wysoko sklasyfikowana. Z dobrej strony pokazywała się też Fabienne Suter, która po zabiegu próbuje wrócić do dawnej formy. Bardzo dobre czasy na treningach miała też Sofia Goggia, aczkolwiek w zawodach zostałaby ona zdyskwalifikowana. W Garmisch-Partenkirchen kolejny krok ku powrotowi na szczyt po kontuzjach będzie chciała wykonać Lindsey Vonn. Duże szanse na wygraną mają jak zawsze Lara Gut i Ilka Štuhec – zawodniczki z czołowej trójki klasyfikacji generalnej, które muszą postarać się o duże zdobycze punktowe jeśli chcą myśleć o pościgu za liderką, Mikaelą Shiffrin, która ma całkiem pokaźną przewagę.

W poprzednim roku w zjeździe w Ga-Pa triumfowała Lindsey Vonn. Drugie miejsce zajęła Fabienne Suter, a trzecie Viktoria Rebensburg. W tym sezonie żadna z nich nie stała jeszcze na podium w zjeździe. Cała trójka ma za sobą mniejsze lub większe zdrowotne problemy, ale startują już w zawodach i mają niezmiennie duże możliwości, choć w roli głównych faworytek stawiane nie są.

Lista startowa

Zjazd rozpocznie się jutro o godzinie 10:15. Pierwsza wystartuje Viktoria Rebensburg. Zjazd w Altenmarkt-Zauchensee potwierdził, że zwycięzców nie należy szukać jedynie wśród pierwszych 20 startujących zawodniczek. Dopiero jako 30. zawodniczka pojedzie Jacqueline Wiles, która stała na podium w Zauchensee. Dwie zawodniczki zadebiutują w zawodach Pucharu Świata. Są to 21-letnia Niemka Meike Pfister oraz 18-letnia Norweżka Kajsa Vickhoff Lie. Natomiast inna z Niemek, Katrin Hirtl-Stanggassinger po raz pierwszy pojedzie zjazd w PŚ. Dotychczas zaliczyła dwa występy w gigancie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.