Alpejski PŚ w Ga-Pa. Trzecie z rzędu zwycięstwo Lary Gut-Behrami w supergigancie

12:35, 30.01.2021 Krzysztof Bigas Aktualizacja: 13:04, 30.01.2021

Pierwotnie w sobotę Panie w niemieckim Garmisch-Partenkirchen miały rywalizować w zjeździe, lecz po odwołaniu treningów organizatorzy zostali zmuszeni do zmiany harmonogramu. Sobotni supergigant wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami, wyprzedzając Kajse Vickhoff Lie oraz Marie-Michèle Gagnon.

Zwyciężczyni dwóch ostatnich supergigantów Lara Gut-Behrami okazała się najlepsza również w Garmisch-Partenkirchen. Szwajcarka trasę Kandahar 1 pokonała w czasie 1:15.70 sek. i odniosła 29 tryumf w zawodach Pucharu Świata, 15 w supergigancie.

Startująca jako druga Norweżka Kajsa Vickhoff Lie (+0,68 sek.) długo utrzymywała prowadzenie. 22-latka uległa tylko Gut-Behrami i po raz pierwszy w karierze stanęła na podium. Blisko pięć lat na ukończenie zawodów w pierwszej trójce czekała Kanadyjka Marie-Michèle Gagnon (+0,93 sek.).

Tuż za podium sklasyfikowano liderkę klasyfikacji zjazdu Sofię Goggię (+1,00 sek.). Piąta Christine Scheyer (+1,16 sek.) z Austrii wyrównała swój najlepszy rezultat w supergigancie. Mistrzyni olimpijska Ester Ledecká (+1,19 sek.) była szósta.

Różnice pomiędzy kolejnymi alpejkami były bardzo małe. Siódme była Corinne Suter (+1,21 sek.).Ex aequo ósme miejsce zajęły Tamara Tippler oraz Priska Nufer. Na dziesiątej pozycji również sklasyfikowano dwie zawodniczki Petre Vlhovą i Tiffany Gauthier.

Swojego przejazdu nie ukończyła m.in. Marta Bassino. Polki nie startowały. W niedzielę o 11:00 kolejny supergigant.

Źródło: własne