Alpejski PŚ w Ga-Pa. Suter tuż przed Weidle na pierwszym treningu

fot. Andrea Miola

Podczas gdy część olimpijczyków jest już w Chinach lub wybiera się tam w najbliższych dniach, spore grono alpejek wciąż jest w Europie, aby rywalizować w Pucharze Świata w Garmisch-Partenkirchen. Dziś odbył się tam pierwszy trening zjazdu, w którym najlepsza była Corinne Suter. 

fot. Andrea Miola

Ostatni przystanek przed igrzyskami

Jako że zawody w konkurencjach szybkościowych kobiet podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zaplanowane są dopiero na drugi tydzień tej imprezy, wiele zawodniczek, które myślą o udziale w zjeździe i supergigancie ma jeszcze sporo czasu do swojego olimpijskiego występu. Ich próbą generalną będą zawody Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen w najbliższy weekend. Jako pierwszy odbędzie się zjazd, przed którym zawodniczki mają do dyspozycji dwa oficjalne treningi.

Suter najlepsza

W Garmisch-Partenkirchen nieobecna jest oczywiście Sofia Goggia, która ucierpiała niedawno podczas zawodów w Cortinie d’Ampezzo. Zabrakło również Breezy Johnson, której nie zobaczymy w najbliższym czasie na stokach. Ze startu zrezygnowała także Lara Gut-Behrami. Pomimo tych absencji na liście startowej znalazło się wiele znakomitych narciarek, z których najlepsza była dziś Corinne Suter.

Weidle broni honoru Niemiec

Szwajcarka zajęła pierwsze miejsce na treningu, z czasem o 0,06 sek. lepszym od Kiry Weidle, która uplasowała się na pozycji drugiej. Niemka z pewnością będzie bardzo starała się wygrać w swojej ojczyźnie, tym bardziej, że jest ona jedyną nadzieją Niemców na dobry wynik. Na trzeciej lokacie sklasyfikowano dziś drugą ze Szwajcarek, Jasmine Flury (+0,30 sek.), a na czwartym Francuzkę Romane Miradoli (+0,53 sek.). Kolejne zawodniczki miały już stratę do Suter wynoszącą ponad 1 sekundę. Drugi trening zjazdu odbędzie się w piątek o godzinie 11:30.

Pełne wyniki 1. treningu

Źródło: własne