Alpejski PŚ w Ga-Pa. Pierwszy trening zjazdu mężczyzn został odwołany

fot. Christian Allinger / CC BY NC SA

W miniony weekend w Garmisch-Partnkirchen w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rywalizowały panie, a po nich przychodzi kolej na mężczyzn, którzy dziś mieli rozpocząć przygotowania do rywalizacji o pucharowe punkty od treningu zjazdu. Do treningu jednak dziś nie doszło z powodu niekorzystnej pogody. 

fot. Christian Allinger / CC BY NC SA

Zawody alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn w Garmisch-Partenkirchen zaplanowane zostały na 5 i 6 lutego. W piątek odbędą się zmagania w supergigancie, a w sobotę w zjeździe. Aby móc przeprowadzić rywalizację w zjeździe, potrzebne jest jednak zorganizowanie przynajmniej jednego treningu. Pierwszy z dwóch przewidzianych treningów, który miał odbyć się dzisiaj, został odwołany z powodu niekorzystnej pogody i złego stanu trasy. Wysokie temperatury i deszcz nie były sprzymierzeńcem organizatorów, którzy mają nadzieję na lepszą pogodę w czwartek.

Zmagania w Garmisch-Partenkichen będą ostatnimi zawodami Pucharu Świata mężczyzn przed Mistrzostwami Świata w Cortinie d’Ampezzo. Bez względu na wyniki wyścigów w Niemczech, wiadomo że jako lider Pucharu Świata o medale mistrzostw walczyć będzie Alexis Pinturault.

Źródło: własne