Alpejski PŚ w Ga-Pa. Paris zwycięża po raz pierwszy w sezonie, groźny upadek Ferstla

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Dominik Paris odniósł dziś pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w zawodach alpejskiego Pucharu Świata. W zjeździe w Garmisch-Partenkirchen wysoko byli także Beat Feuz i Matthias Mayer, którzy uplasowali się na drugim i trzecim miejscu. 

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Dominik Paris, który nieco ponad rok temu doznał poważnej kontuzji i przez kilka miesięcy dochodził do zdrowia, zakończył właśnie swoją drogę powrotną na najwyższy stopień podium w Pucharze Świata. Włoch ze startu na start wydawał się być coraz bliżej swojego celu, wszak stał już na podium w Kitzbühel, a dziś znów mógł cieszyć się ze zwycięstwa po wielu miesiacach przerwy. Paris triumfował w zawodach alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe, które pierwotnie planowane były na sobotę, ale później przeniesione zostały na piątek ze względu na bardziej korzystną prognozę pogody na ten dzień. Wygrana pozwoliła mu awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji zjazdu i dołączyć do ścisłego grona faworytów na nadchodzące mistrzostwa świata w Cortinie d’Ampezzo. Na drugim stopniu podium stanał lider klasyfikacji zjazdowej, Beat Feuz, który przegrał z Parisem o 0,37 sek. Trzeci był Matthias Mayer, który na razie jest największym zagrożeniem dla Feuza w walce o małą kryształową kulę. Mayerowi niewiele zabrakło do pokonania Feuza w dzisiejszych zawodach, gdyż różnica między tymi dwoma zawodnikami wyniosła zaledwie 0,03 sek.

Tuż za podium uplasował się Max Franz (+0,42 sek.), który był najlepszy na wczorajszym treningu. Nie zdołał on jednak powtórzyć w zawodach wyniku treningowego i znów musiał obejść się smakiem, choć czwarte miejsce to i tak jego najlepszy rezultat od ponad dwóch lat. Na pozycji piątej znalazł się Christof Innerhofer (+0,72 sek.), na szóstej Carlo Janka (+1,02 sek.), na siódmej Travis Ganong (+1,10 sek.), na ósmej Marco Odermatt (+1,12 sek.), na dziewiątej Daniel Hemmetsberger (+1,15 sek.), a na dzesiątej Johan Clarey (+1,18 sek.).

Podczas zawodów doszło także do niebezpiecznego upadku w wykonaniu Josefa Ferstla. Niemiec źle wykonał skok, po którym upadł i wjechał w siatki zabezpieczajace. Po chwili był on jednak w stanie wstać i o własnych siłach opuścić trasę. Później w rozmowie z telewizją ZDF Ferstl narzekał na ból w kostce i biodrze.

Pełne wyniki zjazdu

Źródło: własne/ZDF