Alpejski PŚ w Ga-Pa. Ostatni przystanek panów przed MŚ (listy startowe)

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Karuzela pucharowa panów dotarła do niemieckiego Ga-Pa. Tam dosłownie w przeddzień mistrzostw świata w Cortinie specjaliści od konkurencji szybkościowych walczyć będą o cenne punkty Pucharu Świata. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Na starcie zjazdu zobaczymy pięćdziesięciu ośmiu zawodników z trzynastu krajów. Głównym faworytem jest będący w świetnej formie Beata Feuz ze Szwajcarii. Na pewno mocno z nim będą rywalizować świetny na treningach Max Franz. Nie bez szans jest też rewelacyjny czterdziestolatek z Francji – Johan Clarey. Liczyć też mogą się Dominik Paris z Włoch, czy Josef Ferstl z Niemiec. A nie jest to zamknięta lista. W supergigancie głównym faworytem za to powinien być Vincent Kriechmayr z Austrii.

Zjazd zostanie rozegrany jutro o 11:30, supergigant o tej samej godzinie w sobotę. Co ciekawe trasa zjazdu ze względów covidowych została skrócona. Organizatorzy tłumaczą to niewielką szerokością w górze trasy (tam gdzie zwykle odbywał się start) i niemożliwością zapewnienia odpowiedniego dystansu społecznego. Krótsza, czy dłuższa trasa – emocji na pewno nie zabraknie.

lista startowa zjazdu i supergiganta

źródłó: własne