Alpejski PŚ w Ga-Pa. Kriechmayr ponownie najlepszy w supergigancie

fot. Rosmarie Knutti

Austriak Vincent Kriechmayr wygrał supergigant rozgrywany w ramach zawodów alpejskiego Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen. Na drugim miejscu ze stratą 0,17 s uplasował się jego rodak Matthias Mayer. Trzeci był Szwajcar Marco Odermatt, który od zwycięzcy był wolniejszy o 0,49 s.

fot. Rosmarie Knutti 

Sobotni supergigant był ostatnim sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się w poniedziałek. Wśród 52 startujących na trasie Kandahar zawodników najlepszy okazał się Vincent Kriechmayr, wyprzedzając kolegę z kadry Matthiasa Mayera i Szwajcara Marco Odermatta. Czwarte miejsce zajął najlepszy z Francuzów – Nils Allegre. Czołową piątkę zamknął Christof Innerhofer. Włoch pomimo 36 lat na karku i problemów z jakimi zmagał się przez ostatnie sezony prezentuje znakomitą dyspozycję. To z pewnością napawa optymizmem przed mistrzostwami świata, które odbędą się w jego ojczyźnie. Dopiero ósme miejsce zajął zwycięzca piątkowego zjazdu – Dominik Paris.

Kriechmayr w zawodach supergiganta triumfował drugi raz z rzędu. Niecałe 2 tygodnie temu był najszybszy przed własną publicznością w Kitzbühel. Dzięki tym wynikom zdecydowanie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji supergigantowej. Pod nieobecność wielu gwiazd konkurencji szybkościowych na czele z Aleksandrem Aamodtem Kilde i Mauro Caviezelem, Austriak będzie faworytem do złota w nadchodzących mistrzostwach świata.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna