Alpejski PŚ w Crans Montanie: Zapowiedź super G kobiet (lista startowa)

Fot. Alain Grosclaude/Agence Zoom

Fot. Alain Grosclaude/Agence Zoom

Krótka przerwa narciarek alpejskich po Zimowych Igrzyskach w Pjongczangu dobiega końca. Przed nami kolejny weekend z rywalizacją w Pucharze Świata. Już jutro w szwajcarskiej Crans Montanie odbędzie się supergigant kobiet.

W ostatnim supergigancie w Pucharze Świata triumfowała Lara Gut, która zwyciężyła w Cortinie d’Ampezzo. Tym razem Szwajcarka będzie miała okazję powtórzyć sukces przed własną publicznością. Podczas Igrzysk w Pjogczangu ta konkurencja niespodziewanie padła łupem Ester Ledeckiej. Fenomenalna Czeszka zdobyła złoto również w swojej wiodącej dyscyplinie, czyli snowboardzie. W supergigancie wystartowała na nartach, które wcześniej należały do Mikaeli Shiffrin. W jutrzejszej rywalizacji zabraknie zarówno Ledeckiej, jak i Shiffrin, która odpuszcza weekend w Crans Montanie i przygotowuje się do kolejnych startów, doskonaląc swoje umiejętności techniczne. Do Szwajcarii nie wybrała się także Lindsey Vonn.

W minionym sezonie zawody w Crans Montanie wygrała Słowenka Ilka Stuhec, przed Eleną Curtoni i Stephanie Venier. Tym razem głównymi faworytkami wydają się być Anna Veith, Tina Weirather oraz Lara Gut. Co ciekawe supergigant po raz pierwszy w historii na mistrzostwach świata rozegrano właśnie w Crans Montanie, w 1987 roku.

Na liście startowej jutrzejszego supergiganta znalazło się 55 zawodniczek z 17. państw. Na czele listy znajdują się najlepsze zawodniczki w tej konkurencji w tym sezonie, m.in. liderka klasyfikacji supergiganta Lara Gut, wiceliderka oraz brązowa medalistka z Pjongczangu Tina Weirather, wicemistrzyni olimpijska Anna Veith, czy zajmujące w tym sezonie miejsca na podium Nicole Schmidhofer i Johanna Schnarf.

Lista startowa 

Początek zawodów zaplanowano na godz. 10:30. Z numerem pierwszym zobaczymy Nicole Schmidhofer, jako 3. wystartuje Anna Veith, z 5. numerem zobaczymy Larę Gut, natomiast 7. numer należy do Tiny Weirather. Na starcie obejrzymy również jedną reprezentantkę Polski. Maryna Gąsienica-Daniel na trasę wyruszy z numerem 44.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.