Alpejski PŚ w Crans-Montanie. Warunki pogodowe storpedowały zjazd. Zawody odwołane

screen - eurosport

Z powodu gęstej mgły i złego stanu trasy odwołane zostały zawody Pucharu Świata w zjeździe kobiet w szwajcarskiej Crans-Montanie. W niedzielę alpejki ponownie pojawią się na stoku, by powalczyć w supergigancie.

screen – eurosport

Zawodniczki ścigające się w konkurencjach szybkościowych miały w sobotę powrócić do rywalizacji w Pucharze Świata. Zjazdu nie udało się jednak rozegrać, a powodem były złe warunki atmosferyczne.

Pech za pechem

Pierwotnie pierwsza alpejka na starcie miała się pojawić o godzinie 11. Tak się jednak nie stało. Powodem była gęsta mgła, która znacznie ograniczała widoczność. Po dwóch godzinach oczekiwań pogoda się poprawiła i zapadła decyzja o rozpoczęciu zawodów. Niestety po przejeździe przedzjeżdżaczy okazało się, że śnieg jest zbyt ciężki, aby panie mogły bezpiecznie rywalizować. Zjazd został ostatecznie odwołany.

To sprawia, że coraz bliżej zdobycia małej Kryształowej Kuli w tej konkurencji jest Sofia Goggia. Włoszka na dwa zjazdy przed końcem sezonu ma 480 punktów. Druga w tej klasyfikacji Ilka Stuhec zgromadziła ich jedynie 372.

Na niedzielę w Crans-Montanie zaplanowano supergigant. Start również o godzinie 11.

Edit: W miejsce supergiganta rozegrany zostanie zjazd.

Źródło: informacja własna