Alpejski PŚ w Crans Montanie. Sofia Goggia poza konkurencją

11:44, 23.01.2021 Jarosław Gracka Aktualizacja: 19:25, 23.01.2021

Sofia Goggia jeździ zjazdy w swojej lidze. Włoszka wygrała czwarty zjazd z rzędu i potwierdziła swoją dominację w najszybszej konkurencji alpejskiej. Za nią uplasowała się doświadczona Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Trzecie miejsce zajęła druga z Włoszek - Elena Curtoni.

Goggia wygrała z czasem 1:27.75 min. od początku do końca okazując swoją dominację na trasie. Niemniej jadące nieco później zawodniczki trochę się do niej zbliżyły. Świetnie jadącej Gut-Behrami zabrakło raptem 0,27 sek. i całkowicie zatarła złe wrażenie po wczorajszym słabym wyniku. Elena Curtoni dość niespodziewanie weszła na podium z czasem 0,60 sek. gorszym od rodaczki. O mały włos jednak na podium znalazłaby się jej mniej doświadczona rodaczka Laura Pirovano (+0,82 sek.). Piąte miejsce zajęła Amerykanka Breezy Johnson, która tym razem nie zajęła "swojego" trzeciego miejsca.

Niespodziewanie świetny rezultat zanotowała Szwajcarka Jasmina Suter (+0,91 sek.). Pozostałe zawodniczki nie zmieściły się w sekundzie straty. Po raz kolejny pokazała formę zjazdową liderka PŚ Słowaczka Petra Vlhova (+1,05 sek.), która wypadła lepiej od specjalistki od zjazdu Szwajcarki Corinne Suter (+1,10 sek.). W ogóle fakt, iż Corinne nie była najwyżej sklasyfikowaną w zjeździe zawodniczką o nazwisku Suter można uznać za dużą niespodziankę. W pierwszej "10" znalazła się też czwarta Włoszka - Federica Brignone (+1,26 sek.) i czwarta Szwajcarka - Michelle Gisin (+1,37 sek.).

O pechu może mówić Czeszka Ester Ledecka, która jechała całą trasę świetnie (potencjał na podium) zanotowała upadek pod sam koniec trasy. Najwyższy numer startowy wśród punktujących dziś zawodniczek miały dziś dwudziesta czwarta Włoszka Roberta Melesi (49) i dziewiętnasta Austriaczka Michaela Heier (41)