Alpejski PŚ w Crans-Montanie: Sofia Goggia najlepsza w pierwszym treningu zjazdu

12:32, 21.02.2019 Anna Felska Aktualizacja: 12:34, 21.02.2019

Za nami pierwszy trening zjazdu przed alpejskim Pucharem Świata w Crans-Montanie. Na trasie w Szwajcarii najszybsza była dziś Soffia Goggia.

Włoszka, która w tym sezonie raz stała na drugim stopniu podium w zjeździe, dziś pokonała trasę z czasem 1:30.18. Tuż za nią uplasowały się dwie reprezentantki gospodarzy. Druga ze stratą 0,8 s była Corinne Suter, a trzecia Lara Gut-Behrami (+1,03). Za czołową trójką uplasowała się Austriaczka Mirjam Puchner (+1,96). Piąty wynik uzyskała Francesca Marsaglia (+2,12), a szósty kolejna ze Szwajcarek Priska Nufer (+2,36). Na następnych dwóch pozycjach uplasowały się Francuzki: Tiffany Gauthier (+2,54) i Romane Miradoli (+2,61). W najlepszej dziesiątce znalazła się również Joana Haehlen (+2,64) i Nina Ortlieb (+2,65).

Dopiero w drugiej dziesiątce uplasowały się najlepsze zawodniczki w klasyfikacji zjazdu w tym sezonie. Dwunasta była Nicole Schmidhofer (+2,73), trzynasta Ilka Stuhec (+2,76) i czternasta Ramona Siebenhofer (+2,89). Na starcie stanęło 58 zawodniczek.