Alpejski PŚ w Crans-Montanie: Schmidhofer i Suter na podium zjazdu po kolejnej korekcie wyników

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Chociaż zawody alpejskiego Pucharu Świata kobiet w zjeździe w Crans-Montanie odbyły się w minioną sobotę, to okazuje się, że ostateczne wyniki poznaliśmy dopiero dziś, we wtorek, choć wydawało się, że sprawa może być już zakończona. We wtorek wyniki po raz drugi skorygowano, jednak nie zmieniła się postać na pierwszym miejscu, czyli Sofia Goggia. 

O zamieszaniu związanym z awarią zegarów w Crans-Montanie, które nie zmierzyły czasu niektórym Szwajcarkom, pisaliśmy już w sobotę: Sofia Goggia triumfuje na tle szwankujących szwajcarskich zegarów. Początkowo podium po zakończeniu zawodów wyglądało następująco: pierwsze miejsce zajęła Sofia Goggia, drugie Joana Haehlen, a trzecie Nicole Schmidhofer. Później okazało się, że przejazdy niektórych Szwajcarek (Jasmine Flury, Joany Haehlen, Priski Nufer i Lary Gut-Behrami) trzeba sprawdzić jeszcze raz i wyniki uległy zmianie. Zwycięstwo Sofii Goggii nie podlegało dyskusji, swoje drugie miejsce zachowała Joana Haehlen, zaś na trzecie miejsce awansowano Larę Gut kosztem Nicole Schmidhofer.

Jak dowiedzieliśmy się dziś, nie były to wyniki ostateczne, bowiem Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała komunikat z wyjaśnieniami, dlaczego do sytuacji z brakiem elektronicznego pomiaru czasu Szwajcarek doszło (zbyt wysoko umieszczona fotokomórka, do czego przyczyniło się obniżenie poziomu śniegu) i poinformowała o błędnej kalkualcji wyników w sobotę po zawodach, od których odjęto 0,13 sek. współczynnika korygującego, zamiast dodać te kilkanaście setnych sekund. Można zatem powiedzieć, że popełniono szkolny błąd. Po uwzględnieniu poprawek, do czołowej trójki wskoczyły Nicole Schmidhofer, która została sklasyfikowana na miejscu drugim i Corinne Suter, której przypadło miejsce trzecie. Joana Haehlen straciła zatem pierwsze podium w swojej karierze, spadając na miejsce czwarte. Larę Gut z trzeciej pozycji przesunięto na szóstą, a wyżej od niej uplasowała się jeszcze Stephanie Venier. Straciła także Jasmine Flury, która zamiast siódmej lokaty miejsca ma teraz dziewiątą.

Ostateczne wyniki zjazdu kobiet

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.