Alpejski PŚ w Crans Montanie: Nina Ortlieb najlepsza na treningu

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Austriaczka Nina Ortlieb uzyskała najlepszy czas na  treningu zjazdu kobiet w Crans Montanie. Już od jutra panie będą rywalizować w tej szwajcarskiej miejscowości o kolejne punkty Pucharu Świata. 

W Crans Montanie odbył się dziś pierwszy i ostatni trening zjazdu kobiet przed zawodami Pucharu Świata. Jutro przeprowadzone zostaną już zawody w zjeździe, w zastępstwie za odwołany zjazd, którego nie udało się zorganizować w rosyjskim ośrodku narciarskim Roza Chutor. Na treningu najlepszy wynik uzyskała Nina Ortlieb, która spędziła na trasie nieco poniżej 1,5 minuty, a dokładnie 1:29,05. Na drugim miejscu uplasowała się Federica Brignone, która ma duże szanse, aby w tym tygodniu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Włoszka na treningu straciła do Ortlieb 0,96 sek. Trzecie miejsce zajęła najlepsza z reprezentantek gospodarzy –  Joanna Hählen – ze stratą 1,03 sek. Czwarta była Nicole Schmidhofer, piąta Corinne Suter, a szósta Francesca Marsaglia.

Pełne wyniki treningu

Pierwszy zjazd rozpocznie się w piątek o godzinie 10:05, drugi zaplanowany jest na sobotę na godzinę 10:30. W niedzielę odbędą się zawody w kombinacji alpejskiej: start supergiganta wyznaczono na 10:30, a slalomu na 13:30.

Źródło: własne