Alpejski PŚ w Crans Montanie: Lara Gut-Behrami znów najlepsza w zjeździe

fot. AP Photo/Gabriele Facciotti

Lara Gut-Behrami odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w zjeździe w szwajcarskiej Crans Montanie. Wyczyn powtórzyła również Corinne Suter, która po raz kolejny uplasowała się na drugim miejscu. Trzecia była Nina Ortlieb, dla której jest to pierwsze podium Pucharu Świata w karierze.

W piątkowym zjeździe Lara Gut-Behrami odniosła pierwsze zwycięstwo od ponad dwóch lat, a sobotę powtórzyła ten wyczyn i znowu była najszybsza na trasie Mont Lachaux przed własną publicznością. Dla 28-latki jest to 26. triumf w zawodach Pucharu Świata. Gut-Behrami na mecie sobotniego zjazdu zameldowała się z czasem 1:27,73 min. Drugi raz druga w ten weekend była kolejna reprezentantka gospodarzy Corinne Suter, która trasę pokonała o 0,02 sek. wolniej od triumfatorki. Szwajcarka umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji zjazdowej i zapewniła sobie Małą Kryształową Kulę. Zarówno w piątkowym zjeździe, jak i sobotnim na podium plasowały się zawodniczki dwóch nacji – na dwóch pierwszych pozycjach były to Szwajcarki, zaś na trzeciej Austriaczka. Jak wiadomo, wyczyn powtórzyły Lara Gut-Behrami oraz Corine Suter, natomiast Stephanie Venier z Niną Ortlieb zamieniły się miejscami. W piątek Venier zajęła trzecią lokatę, a Ortlieb szóstą, zaś w sobotę to Ortlieb była trzecia, a Venier szósta. O ile dla Stephanie było to 6. podium w zawodach Pucharu Świata, to dla Niny dzisiejszy trzeci wynik jest jej pierwszym podium w karierze. Austriaczka pojechała o 0,05 sek. wolniej od dzisiejszej triumfatorki.

Tuż za czołowa trójką zjazdu w Crans Montanie uplasowała się Federica Brignone, która uzyskała czas o 0,35 sek. słabszy. Piąta była Ester Ledecka (+0,39 sek.), szósta wspomniana już wcześniej Stephanie Venier (+0,59 sek.), a siódma Nicole Schmidhofer (+0,59 sek.). Na ósmej pozycji sklasyfikowana została Marta Bassino (+0,66 sek.), na dziewiątej Romane Miradoli (+0,71 sek.), a czołowa dziesiątkę sobotniego wyścigu zamknęła Nicol Delago (+0,76 sek.). W jednej sekundzie straty zmieściło się 14 zawodniczek, były to 11. Elena Curtoni (+0,81 sek.), 12. Tamara Tippler (+0,96 sek.), 13. Ilka Stuhec (+0,96 sek.) oraz ex aequo na 14. lokacie Priska Nufer oraz Petra Vlhova (+1,00 sek.).

Pełne wyniki

Po piątkowym i sobotnim zjeździe w Crans Montanie, w niedzielę zawodniczki powalczą w kombinacji alpejskiej. Pierwszy przejazd do kombinacji rozpocznie się o 10:30, zaś drugi o 13:30.

Klasyfikacja zjazdu

Na czele klasyfikacji zjazdu umocniła się Corinne Suter z dorobkiem 477 punktów. Tym samym Szwajcarka zapewniła już sobie Małą Kryształową Kulę w tej dyscyplinie. Drugą lokatę zajmuje Ester Ledecka (322 pkt.), trzecia jest Federica Brignone (320 pkt.). Na czwarte miejsce awansowała Lara Gut-Behrami (288 pkt.), zaś na piąta pozycję w klasyfikacji spadła Mikaela Shiffrin (256 pkt.). Zawodniczki powalczą w jeszcze jednym zjeździe tego sezonie podczas finałów Pucharu Świata w Cortinie d’Ampezzo.

Źródło: Informacje własne