Alpejski PŚ w Crans Montanie: Lara Gut-Behrami wróciła do wygrywania

fot: fis-ski.com

Lara Gut-Behrami po ponad dwuletniej przerwie wróciła do wygrywania przed własną publicznością w miejscowości Crans Montana. Eks-zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wygrała na mecie ze swoją rodaczką Corinne Suter i Austriaczką Stephanie Venier.

Gut-Behrami miała dziś przysłowiowy “dzień konia” i nie dała najmniejszych szans rywalkom – przejechała trasę w czasie 1:27.91 i wyprzedziła liderkę klasyfikacji zjazdu aż o 0,8 sek. Tylko Venier miała jeszcze poniżej sekundy straty (0,92 sek.). Tuż za podium ze stratą 1,08 sek. znalazła się coraz lepiej jeżdżąca zjazdy Słowaczka Petra Vlhova, która dzięki temu nadrobiła już 50 punktów do prowadzącej w klasyfikacji generalnej i ciągle nieobecnej Mikaeli Shiffrin. Zbliżyła się też do Federiki Brignone, która dziś była siódma ze stratą 1,35 sek. ex aequo z trzecią Szwajcarką Joaną Haehlen.

Między nimi uplasowały się jeszcze coraz lepiej jeżdżąca Amerykanka Breezy Johnson (+1,26 sek.) i druga z Austriaczek Nina Ortlieb (+1,32 sek.). Za Brignone i Haehlen było bardzo ciasno – w pierwszej “10” znalazły się jeszcze dwie Włoszki – Marta Bassino (+1,36 sek.) i Elena Curtoni (+1,37 sek.), a tylko o 0,01 sek. za nimi była Czeszka Ester Ledecka. Bardzo nieprzyjemny upadek na trasie zanotowała Austriaczka Elisabeth Reisinger, która została przetransportowana do szpitala – brak na razie szczegółowych informacji o rodzaju kontuzji, który odniosła. Polki nie startowały.

wyniki zawodów

źródło: własne