Alpejski PŚ w Crans Montanie. Kajsa Vickhoff Lie najlepsza na drugim treningu

W Crans Montanie zakończyl się już drugi i ostatni trening zjazdu przed Pucharem Świata kobiet w narciarstwie alpejskim. Pierwsze miejsce zajęła na nim Norweżka Kajsa Vickhoff Lie. W czołowej trójce były także Breezy Johnson i Sofia Goggia.

Kajsa Vickhoff Lie wciąż nie ma na swoim koncie żadnego miejsca na podium w alpejskim Pucharze Świata, ale być może ten stan nie potrwa już długo. Norweżka zaliczyła dziś kolejny dobry występ na treningu zjazdu. W drugiej próbie na trasie zjazdowej w Crans Montanie zajęła ona pierwsze miejsce z przewagą 0,30 sek. nad Breezy Johnson, która była druga. Wysoką formę potwierdziła także Sofia Goggia, która wczoraj miała najlepszy czas, a dziś uzyskała trzeci wynik (+0,41 sek.). Na pozycji czwartej uplasowała się Jasmine Flury (+0,62 sek.), na piątej Marie-Michele Gagnon (+0,65 sek.), a na szóstej znalazły się razem Lara Gut-Behrami i Tamara Tippler (+0,76 sek.). Ósma była Mirjam Puchner, dziewiąta Federica Brignone, a dziesiąta Christine Scheyer.

Pełne wyniki 2. treningu

W treningu nie wzięła udział Rahel Kopp, która doznała kilku stłuczeń w wyniku wczorajszego upadku. Na szczęście w przypadku Szwajcarki nie skończyło się to żadnymi poważnymi urazami. W gorszej sytuacji jest Nina Ortlieb, która na pierwszym treningu zerwała więzadło krzyżowe przednie i uszkodziła łąkotkę w prawym kolanie. Dla Ortlieb sezon jest zatem zakończony.

Jutro w Crans Montanie odbędą się pierwsze zawody w zjeździe. Ich początek wyznaczono na godzinę 10:00.

Źródło: własne/sportnews.bz