Alpejski PŚ w Crans Montanie. Goggia górą na pierwszym treningu, groźny upadek Niny Ortlieb

14:18, 20.01.2021 Marek Cielec

Crans Montana to kolejny alpejski ośrodek, który gościć będzie Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. W tym tygodniu panie będą brać udział w zawodach w konkurencjach szybkościowych, w tym dwa razy w zjeździe. W związku z tym dziś odbył się pierwszy trening zjazdu, w którym najlepszy wynik uzyskała Sofia Goggia.

W wynikach pierwszego treningu zjazdu w Crans Montanie trudno doszukiwać się wielkich niespodzianek. Pierwsze miejsce zajęła bowiem Sofia Goggia, która jest liderką klasyfikacji zjazdowej. Na pozycji drugiej, ze stratą 0,20 sek. uplasowała się Corinne Suter, czyli wiceliderka. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Elenę Curtoni (+0,35 sek.), na czwartym Federikę Brignone (+0,51 sek.), a na piątym Ester Ledecką (+0,52 sek.). W czołowej dziesiątce uplasowało się aż pięć Włoszek, bo poza Goggią, Curtoni i Brignone, bardzo dobrze zaprezentowały się także Francesca Marsaglia (szóste miejsce, +0,62 sek.) i Nadia Delago (+0,70 sek. i siódme miejsce).

Podczas treningu miała niestety miejsce przykra sytuacja związana z Niną Ortlieb. Austriacka alpejka zaliczyła upadek, po którym nastąpiła długa przerwa. Ortlieb doznała poważnego urazu prawego kolana i została zabrana z trasy śmigłowcem. W poprzednim sezonie w Crans Montanie Nina Ortlieb wywalczyła swoje pierwsze podium w karierze w Pucharze Świata, zajmując w zjeździe trzecie miejsce.