Alpejski PŚ w Crans Montanie bez Viktorii Rebensburg

0

fot: Aspen Snowmass / CC BY ND

fot:
Aspen Snowmass
/ CC BY ND

Po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpisjskich, czas wrócić do alpejskiego Pucharu Świata. Pierwsze zawody tego cyklu po zmaganiach o olimpijskie medale odbędą się w szwajcarskiej miejscowości Crans Montana. Nie weźmie w nich udziału Viktoria Rebensburg, która woli przygotować się do decydujących starć o małą kryształową kulę w gigancie. 

Rebensburg na igrzyska do Korei jechała jako jedna z głównych faworytek slalomu giganta. Po niezbyt udanym pierwszym przejeździe, w drugim spisała się o wiele lepiej, ale ostatecznie zakończyła rywalizację bez medalu, na czwartym miejscu. Nie udało jej się także znaleźć w najlepszej trójce zawodniczek w supergigancie i zjeździe, tak więc igrzyska dla niemieckiej alpejki zakończyły się bez wielkiego sukcesu. Viktoria nie wystartuje w najbliższy weekend w zawodach PŚ w Crans Montanie, gdzie przeprowadzona zostanie rywalizacja w supergigancie i kombinacji alpejskiej. W tej drugiej konkurencji Rebensburg startuje rzadko, a w PŚ nigdy jej nie ukończyła. Głównym celem dla Niemki na końcówkę tego sezonu będzie obrona pozycji liderki w klasyfikacji gigantowej. Małą kryształową kulę za slalom gigant Rebensburg zdobyła już dwukrotnie, w sezonach 2010/2011 i 2011/2012. Aktualnie ma ona 502 punkty w tej konkurencji, a zagrozić jej mogą jeszcze Tessa Worley, która traci do niej 32 punkty oraz Mikaela Shiffrin, która zgromadziła o 81 punktów mniej od Rebensburg.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa wyścigi PŚ w slalomie gigancie. Pierwszy zostanie rozegrany w ojczyźnie Viktorii Rebensburg, w niemieckim Ofterschwang 8 marca, a drugi i ostatni podczas finałów PŚ w Are 18 marca.

W Crans Montanie Niemcy reprezentować będą cztery zawodniczki: Patrizia Dorsch, Meike Pfister, Michaela Wenig i Kira Weidle.

Źródło: skiweltcup.tv / własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.