Alpejski PŚ w Crans Montana: Zapowiedź super G kobiet (lista startowa)

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA
fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Drugiego dnia zmagań w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Crans Montana odbędą się zawody w supergigancie. O kolejne punkty PŚ powalczy m.in. Maryna Gąsienica-Daniel, choć będzie to dużo trudniejsze zadanie niż to jakie wykonała dzisiaj zajmując 26. miejsce w kombinacji.

Zawody odbędą się bez liderki klasyfikacji supergiganta – Lary Gut. W tej sytuacji najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką, która wystąpi w Crans Montana będzie Tina Weirather. Reprezentantka Liechtensteinu jeszcze w tym sezonie nie  wygrała supergiganta, ale 3 razy stała na podium w PŚ, jest także srebrną medalistką w tej konkurencji z Sankt Moritz. Dzisiejsza jazda w pierwszej części kombinacji, którą był właśnie supergigant Weirather nie spisała się zbyt dobrze mając czas gorszy o ponad 3 sekundy od Ilki Stuhec. Słowenka to z kolei jedyna zawodniczka poza Larą Gut, która triumfowała w tej edycji PŚ w super G. Zajmuje ona 3. miejsce w klasyfikacji ze stratą 66 punktów do Weirather, a dziś w supergigancie miała najlepszy czas. To właśnie te dwie zawodniczki powinny być głównymi faworytkami zawodów. Poza nimi powinny się liczyć Stephanie Venier, Sofia Goggia, Viktoria Rebensburg, Lindsey Vonn, Elena Curtoni.

Lista startowa

Supergigant rozpocznie się o godzinie 10:30. Z numerem pierwszym pojedzie Kajsa Kling, z 2. liderka PŚ Mikaela Shiffrin, z 3. Stephanie Venier, z 5. Ilka Stuhec, z 7. Tina Weirather, z 11. Elena Curtoni, z 13. Viktoria Rebensburg, z 14. Tessa Worley, z 15. Sofia Goggia, z 17. Lindsey Vonn, z 19. dzisiejsza zwyciężczyni kombinacji Federica Brignone. Maryna Gąsienica-Daniel ma numer 60.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.