Alpejski PŚ w Crans Montana: Zapowiedź pierwszej kombinacji alpejskiej kobiet (lista startowa)

fot. Val Gardena - Gröden Marketing / CC BY ND

fot. Val Gardena - Gröden Marketing / CC BY ND
fot. Val Gardena – Gröden Marketing / CC BY ND

Przez najbliższe 3 dni w Crans Montana odbywać się będą zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. W programie są aż dwie kombinacje, a to aż 66,7% całosezonowej normy, bo w sumie razem z tą przeprowadzoną w Val d’Isere mają być 3. 

Jak już wspomniałem w tym sezonie była dopiero jedna kombinacja – w Val d’Isere. Wygrała tam Ilka Štuhec, druga była Michelle Gisin, a trzecia Sofia Goggia. Na czwartym miejscu znalazła się natomiast Wendy Holdener, która niedawno została mistrzynią świata w kombinacji. Holdener jest również zwyciężczynią klasyfikacji tej konkurencji z poprzedniego sezonu. Do zdobycia jest wciąż wiele punktów i to chyba Holdener można uznać za faworytkę zawodów. Druga w kolejce jest Michelle Gisin, która potrafi bardzo dobrze pogodzić jazdę w zjeździe i w slalomie. Wydaje się, że Štuhec i Goggia są zbyt niepewne w slalomie, ale jednak pierwsze zawody pokazały, że potrafią sobie nie najgorzej radzić też w tej technicznej części. W kombinacji w Crans Montana weźmie udział także liderka PŚ Mikaela Shiffrin, której zabrakło w Val d’Isere, gdyż wówczas chciała się skupić na treningu slalomowym. Nie można również jej odmówić szans wygrania kombinacji. Amerykanka coraz lepiej radzi sobie w konkurencjach szybkościowych, w super G w Cortina d’Ampezzo zajęła nawet 4. miejsce.

W zawodach wystąpi również Polka Maryna Gąsienica-Daniel. Na MŚ w Sankt Moritz polska alpejka zajęła w kombinacji 23. miejsce, natomiast w Val d’Isere nie startowała. W tym sezonie Maryna brała udział jeszcze w kombinacji w PE w Chatel, gdzie była 17.

W szwajcarskim ośrodku narciarskim Crans Montana nie było ostatnimi laty zbyt wiele szczęścia do pogody. W poprzednim roku odwołane zostały zawody w zjeździe i kombinacji, tak samo w 2014. Problemy z kombinacją były także w roku 2010. Po raz ostatni udało się przeprowadzić zawody w kombinacji w Crans Montana w roku 2008, gdy wygrała Anja Pärson, druga była Maria Riesch, a trzecia Lindsey Vonn.

Mapa i profil trasy

Zarówno jutrzejsza jak i niedzielna kombinacja będzie się składać z supergiganta i slalomu. Pierwszy przejazd (supergigant) na stoku Mont Lachaux rozpocznie się o godzinie 10:30, a drugi (slalom) o 14:30. Jako pierwsza pojedzie Ilka Štuhec, z numerem 5. Michelle Gisin, z 6. Sofia Goggia, z 7. Wendy Holdener, z 8. brązowa medalistka MŚ Michaela Kirchgasser, z 10. Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel ma numer 53.

Lista startowa

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.