Alpejski PŚ w Crans Montana: Jutro ostatnia kombinacja w sezonie (lista startowa)

fot. AFP
fot. AFP

Jutro w Crans Montana zostanie rozstrzygnięte, która alpejka zostanie najlepszą zawodniczką w kombinacji w sezonie 2016/2017. Kandydatek do tego miana jest już tylko 5. a prowadzi Ilka Štuhec, która wciąż zachowuje także szanse na dużą kryształową kulę. 

W klasyfikacji kombinacji Ilka Štuhec ma pierwsze miejsce i 180 punktów za dwie pierwsze kombinacje w sezonie. Stratę 40 punktów ma Federica Brignone i to ona jest najpoważniejszą rywalką Słowenki do końcowego triumfu. Brignone wygrała piątkowe zawody w kombinacji, dziś w super G była 5. Jest w dobrej formie i jeśli pokaże to również jutro, to Štuhec będzie musiała się wysilić, aby obronić prowadzenie. Trzecie miejsce zajmuje Michaela Kirchgasser, która ma 75 punktów mniej niż liderka, czwarta jest Holdener – zwyciężczyni kombinacji za poprzedni sezon – ze stratą 80 punktów, a piąta Michelle Gisin, która traci równo 100 punktów i jej szanse są raczej iluzoryczne. Wydaje się, że o końcowy triumf powinny powalczyć Brignone i Štuhec.

Lista startowa

Pierwszy przejazd kombinacji to supergigant, podobnie jak to było w piątek. Rozpocznie się o godzinie 10:30. Drugi przejazd – slalom – zaplanowany jest na 13:30. Ilka Štuhec pojedzie z numerem 3, Federica Brignone ma numer 9. Maryna Gąsienica-Daniel pokaże się jako 43. zawodniczka.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.