Alpejski PŚ w Courchevel. Trzęsienie ziemi na początek, potem emocje rosną (listy startowe)

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

Poznaliśmy listę startową pierwszego z dwóch gigantów kobiet zaplanowanych na ten weekend Pucharu Świata w Courchevel. Od samego początku zawodów czeka nas rywalizacja największych rywalek.

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

Z pierwszym numerem na trasę ruszy liderka klasyfikacji generalnej, Petra Vlhová, która w tym sezonie stawała na podium każdych zawodów, wygrywając trzy z czterech do tej pory rozegranych. Zaraz za nią w bramce startowej pojawi się Mikaela Shiffrin, która po rozczarowującym starcie w Levi odpuściła zawody równoległe w Lech/Zürs.

Numery trzy i cztery trafiły do zawodniczek, które w ubiegłorocznej klasyfikacji gigantowej znalazły się bezpośrednio za tą dwójką – Alice Robinson i Marty Bassino. Włoszka wystartuje w czerwonym plastronie, który zawdzięcza wygranej na inaugurację sezonu w Sölden. Jej rodaczka Federica Brignone, która zajęła wówczas drugie miejsce, pojawi się na trasie jako siódma – po przejazdach Miny Fuerst Holtmann i Wendy Holdener.

Maryna Gąsienica-Daniel w sobotę pojedzie z numerem 37. W stawce zabraknie m.in. Ester Ledeckiej – Czeszka była na pierwotnej liście zgłoszeń, jednak w ten weekend priorytetowo potraktowała zawody w gigancie równoległym w Cortinie, które otworzą sezon snowboardowego Pucharu Świata.

PEŁNA LISTA STARTOWA

 

źródło: inf. własna