Alpejski PŚ w Courchevel. Nadzieja gospodarzy najszybsza na pierwszym treningu zjazdu

12:23, 14.03.2022 Marek Cielec Aktualizacja: 12:29, 14.03.2022

Do zakończenia alpejskiego Pucharu Świata w sezonie 2021/2022 pozostało już tylko kilka dni, a w Courchevel zawodnicy rozpoczęli przygotowania do ostatecznej rozgrywki, której stawką są Kryształowe Kule. W poniedziałek odbył się pierwszy trening zjazdu kobiet, w którym najlepsza była Francuzka Romane Miradoli.

Dobra forma Francuzki

Całkiem niedawno Romane Miradoli odniosła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Miało to miejsce w Lenzerheide w supergigancie. Francuzka zdaje się pozostawać w dobrej formie, gdyż tym razem była najlepsza na pierwszym treningu zjazdu przed finałami Pucharu Świata w Courchevel. Miradoli może pochwalić się nie tylko najlepszym czasem, ale także największą zmierzoną prędkością (112,86 km.h). Na drugim miejscu uplasowała się Lara Gut-Behrami (+0,37 sek.), która jednak ominęła bramkę, a na trzecim była broniąca pozycji liderki Pucharu Śwata Mikaela Shiffrin (+0,40 sek.).

Suter musi wznieść się na wyżyny

Szansę na wywalczenie małej Kryształowej Kuli za zjazd mają wciąż Sofia Goggia i Corinne Suter. Na treningu lepsza była Suter, która zajęła szóste miejsce. Goggia natomiast została sklasyfikowana na dziesiątej lokacie. Taki układ miejsc dałby trofeum Sofii Goggii, gdyby powtórzył się w zawodach. Corinne Suter musi zająć przynajmniej drugie miejsce i liczyć na potknięcie swojej rywalki, aby odebrać jej zwycięstwo w klasyfikacji zjazdu.