Alpejski PŚ w Courchevel. Maryna Gąsienica-Daniel znów w czołówce. Prowadzi Hector

fot. PolSKI Mistrz

Za nami pierwszy przejazd drugiego slalomu giganta kobiet w Courchevel. Nie jest tak dobrze jak wczoraj, ale polscy kibice i tak mogą być zadowoleni. Startująca w pierwszej grupie Maryna Gąsienica-Daniel na półmetku rywalizacji zajmuje dziewiąte miejsce i traci 1,11 sekundy do prowadzącej Sary Hector. Tym razem w drugim przejeździe nie zobaczymy Magdaleny Łuczak, która skończyła zawody na 35. miejscu.

fot. PolSKI Mistrz

Środowe zawody w Courchevel otworzyła Petra Vlhova, która przejechała slalom gigant z rezerwą, co dało jej piąte miejsce ze stratą 0,59 sekundy do liderki. Na czele stawki po pierwszym przejeździe plasuje się Sara Hector, która wczoraj była druga, a dziś ruszyła na trasę z siódmym numerem. Szwedka pojechała ciasną linią i na metę wpadła z czasem 1:06.71. Zaledwie 0,11 sekundy starty ma druga Tessa Worley. Na trzecim miejscu mieści się wczorajsza triumfatorka Mikaela Shiffrin (+0,34 sek.).

W czołówce jest bardzo ciasno, gdyż siódma Federica Brignone traci do liderki niecałą sekundę. Ostatnią zawodniczką, której udało się awansować jest Mina Fuerst Holtmann (+3,63 sek.). Dokładny przebieg zawodów możecie śledzić w naszej relacji na żywo.

Jedna Polka z awansem

Maryna Gąsienica-Daniel wystartowała z dziewiątym numerem i do połowy trasy jechała bardzo dobrze (4. czas w drugim sektorze). Polka ostatecznie zameldowała się na mecie ze stratą 1,11 sekundy do prowadzącej Hector i zajmując dziewiąte miejsce jest na dobrej pozycji do ataku w drugim przejeździe.

Niestety tym razem finałowa odsłona odbędzie się z udziałem tylko jednej naszej reprezentantki. Magdalena Łuczak obiecująco zaczęła swój przejazd, jednak na dole mocno opóźniła linię i ostatecznie straciła 4,12 sekundy do liderki. Łodzianka została sklasyfikowana na 35. pozycji. Panie rozpoczną drugi przejazd o 13:00, a jako 22. w kolejności obejrzymy Marynę Gąsienicę-Daniel.

Pełne wyniki 1. przejazdu

Źródło: Informacja własna