Alpejski PŚ w Courchevel: Czas na gigant kobiet w Courchevel (lista startowa)

fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND

fot. Piero Annoni – Fotografo / CC BY ND

Po zaledwie dniu przerwy alpejki powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata. Po Sankt Moritz, gdzie odbywały się zawody w miniony weekend, zmagania przeniosły się do Courchevel, gdzie jutro panie powalczą o punkty w slalomie gigancie. 

Do tej pory w alpejskim Pucharze Świata 2019/2020 przeprowadzonych zostało dwoje zawodów w slalomie gigancie kobiet. Pierwsze odbyły się w Soelden na rozpoczęcie sezonu, a drugie w Killington pod koniec listopada. Na prowadzeniu w klasyfikacji giganta jest Mikaela Shiffrin, która w niedzielę odpoczywała od zawodów, rezygnując ze startu w slalomie równoległym w Courchevel. Choć Shiffrin uzbierała jak na razie najwięcej punktów za slalom gigant, to jeszcze tej zimy nie triumfowała w tej konkurencji. W Soelden najlepsza była Alice Robinson, a w Killington Marta Bassino. Na drugim miejscu w rankingu giganta plasuje się obecnie Federica Brignone ze stratą 15 punktów do Shiffrin. Trzecia jest Marta Bassino, czwarta Tessa Worley, a piąta Alice Robinson. Na nieco dalszych miejscach są na razie m.in. dwukrotna mistrzyni olimpijska Viktoria Rebensburg czy aktualna mistrzyni świata Petra Vlhova. Te dwie zawodniczki wygrywały już w tym sezonie, ale w innych konkurencjach, a ich przebudzenie w slalomie gigancie może nastąpić w każdej chwili.

W poprzednich dwóch gigantach w Courchevel, w 2018 i 2017 roku, zwyciężyła Mikaela Shiffrin. W 2018 roku druga była Rebensburg, a trzecia Worley. Rok wcześniej to Worley stała na drugim stopniu podium, a tuż za nią sklasyfikowana była Manuela Moelgg. W Courchevel odbyły się także zawody kobiet w gigancie  w 2017 roku, kiedy to triumfowała Eva-Maria Brem, oraz w 2015 roku, gdy pierwsze miejsce zajęła Tina Maze. W poprzednim sezonie ten francuski ośrodek był też gospodarzem zawodów w slalomie, ale w tym sezonie będzie to tylko slalom gigant.

Pierwszy przejazd zaplanowano na godzinę 10:30, a drugi na 13:30. Jako pierwsza wystartuje Mikaela Shiffrin, następnie Viktoria Rebensburg i Wendy Holdener. Pojawią się też dwie debiutantki: Niemka Leonie Flötgen oraz Norweżka Andrine Mårstøl.

Lista startowa giganta

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.