Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo. Sofia Goggia wysłała wyraźny sygnał rywalkom. Wygrała trening

screen - Eurosport

Sofia Goggia okazała się najszybsza w drugim treningu zjazdu przed alpejskim PŚ w Cortinie d’Ampezzo. Włoszka wraca do rywalizacji elity po tym, jak w Sankt Anton zaliczyła upadek w pierwszych zawodach, a kolejnego dnia odpuściła zmagania. Miesiąc wcześniej złamała też rękę.

screen – Eurosport

W czwartek odbył się ostatni trening zjazdu kobiet w Cortinie d’Ampezzo. Niesamowita Włoszka Sofia Goggia pokonała prestiżową trasę w czasie 1:35,00. Co zaskakujące, drugie miejsce zajęła Amerykanka Isabella Wright (+0,19 s). Norweżka Ragnhild Mowinckel (+0,49s )  ukończyła jazdę próbną na „Olimpia delle Tofane” na trzecim miejscu.

W środę w treningu najlepsza była Lara Gut-Behrami. Doświadczona zawodniczka pokonała prestiżową trasę w czasie 1:36,23 s. Za plecami Gut-Behrami uplasowała się ścigająca rekord Stenmarka – Mikaela Shiffrin. Amerykanka straciła do Szwajcarki 0,16 s, ale pokazuje, że może być groźna. Kiara Weidle również głosiła akces do walki o podium, bo zajęła w treningu trzecie miejsce ze stratą 0,49 s do najlepszej.

Pełne wyniki

Rywalizacja o punkty została zaplanowana na piątek. Start o godzinie 10:15.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj