Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Rekordowe zwycięstwo Vonn w zjeździe

Photo credit: U.S. Ski Team via Foter.com / CC BY
Photo credit: U.S. Ski Team via Foter.com / CC BY

Pisanie o tym, że Lindsey Vonn wygrała kolejne zawody PŚ w zjeździe właściwie można by pominąć i przejść od razu do przedstawiania kolejnych miejsc. Jednak dla formalności trzeba o tym wspomnieć – raz w tym sezonie wygrała inna zawodniczka, gdy Lindsey nieszczęśliwie wypadła z trasy. Kolejne, czwarte już zwycięstwo w zjeździe, który dziś miał miejsce w Cortina d’Ampezzo padło łupem Lindsey.

Najgroźniejsza dla Vonn była Kanadyjka Larisa Yurkiw, która również w poprzednim zjeździe była na drugim miejscu tuż za Amerykanką. Tym razem Yurkiw była dużo bliżej pokonania Vonn. Jej strata na mecie wyniosła 0.28 s, podczas gdy w Altenmartk-Zauchensee, gdzie wcześniej ścigały się specjalistki od konkurencji szybkościowych, jej czas był gorszy o sekundę. Na miejscu trzecim uplasowała się główna rywalka Vonn w walce o triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Lara Gut (+0.67 s). Jej przewaga przed tymi zawodami wynosiła 50 punktów i stopniała do 10. Na czwartej pozycji znalazła się Tina Weirather ze stratą wynoszącą już ponad sekundę do zwyciężczyni (+1.01 s). Piąte miejsce zajęła Włoszka Johanna Schnarf. Ostatnio tak wysokie miejsce w zjeździe zajęła ona prawie cztery lata temu, zaś w tym sezonie jej najlepsze osiągnięcie to 17. miejsce w pierwszym zjeździe w Lake Louise. Najlepszy wynik w sezonie zanotowała również szósta w klasyfikacji zawodów Węgierka Edit Miklos.

Pełne wyniki zjazdu

Dla Lindsey Vonn było to 37. zwycięstwo w zjeździe. Pozwoliło jej to wyprzedzić Austriaczkę Annemarie Moser-Proell i stać się samodzielną liderką pod względem liczby zwycięstw w PŚ w tej konkurencji.

W klasyfikacji zjazdu Vonn umocniła się na prowadzeniu z 400 punktami na koncie. Na drugie miejsce przesunęła się Larisa Yurkiw, która zgromadziła do tej pory 278 punktów. Trzecia jest Cornelia Huetter z niewielką, sześciopunktową stratą do Yurkiw.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.