Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo. Maryna Gąsienica-Daniel znów wystartuje w supergigancie (lista startowa)

fot. PolSKI Mistrz

Po zjeździe w Cortinie d’Ampezzo czas na supergigant. Dla alpejek będzie to już szósty w sezonie start w tej konkurencji. Czy Sofia Goggia zgarnie dublet przed swoją publicznością? O kolejne pucharowe punkty powalczy nasza Maryna Gąsienica-Daniel, która coraz lepiej zaczyna radzić sobie w supergigantach. 

fot. PolSKI Mistrz

Mocne Włoszki

Tego sezonowe supergiganty kobiet zdecydowanie należą do Włoszek, które zajmują trzy czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej tej konkurencji. Na przodzie znajduje się nie kto inny jak Sofia Goggia. Po piętach depcze jej Federica Brignone, która wygrała ostatnie zawody w Zauchensee. Na trzecim miejscu plasuje się doświadczona Elena Curtoni. Występ przed własną publicznością w Cortinie to fantastyczna okazja do potwierdzenia równej formy przed zbliżającymi się igrzyskami.

Równa Maryna

Na Olimpia delle Tofane zobaczymy także naszą najlepszą zawodniczkę. Maryna Gąsienica-Daniel zaczęła ostatnio punktować w supergigantach, co może cieszyć naszych kibiców. Polka zajmowała w tym sezonie odpowiednio 29, dwa razy 37 i 25 miejsce.  Co ciekawe ostatni wynik z Zauchensee jest najlepszym rezultatem reprezentanta Polski w tej konkurencji. Zakopianka ruszy jutro na trasę z 49 numerem i powalczy o kolejne punkty PŚ.

Kilka faworytek

Do jutrzejszych zawodów zostało zgłoszonych 59 zawodniczek z 20 krajów. W odróżnieniu od zjazdu w supergigancie nie tak łatwo jest wskazać główną faworytkę. W obecnym sezonie zwyciężały Lara Gut-Behrami (nr 7), Federica Brignone (nr 9) oraz Sofia Goggia (nr 13) i to wśród nich można spodziewać się triumfatorki. Zaskoczyć może startująca z jedynką Ester Ledecka, która zajęła dziś trzecie miejsce i ewidentnie celuje z formą na igrzyska. Groźne na pewno będą Alice Robinson (nr 4) oraz Mirjam Puchner (nr 6). Nie bez szans jest także druga w Zauchensee Corinne Suter (nr 11). Oczywiście uwagę należy zwrócić także na Mikaelę Shiffrin (nr 17), która wraca po krótkiej przerwie. To właśnie Amerykanka wygrała ostatnie zawody PŚ w Cortinie, które miały miejsce w 2019 roku. Start kobiet zaplanowano na 11:45.

LISTA STARTOWA 

Źródła: Informacja własna/FIS