Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Lindsey Vonn najlepsza w pierwszym treningu zjazdu, Gąsienica-Daniel 49.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Karuzela alpejskiego Pucharu Świata kobiet przeniosła się do włoskiej Cortiny d’Ampezzo, gdzie w najbliższy weekend odbędą się dwa zjazdy i jeden supergigant. Za nami pierwszy trening zjazdu, w którym najszybsza była Lindsey Vonn. W Cortinie jest też Polka Maryna Gąsienica-Daniel. 

Absolutni fani zjazdu w Pucharze Świata mogą czuć się zadowoleni. W najbliższy weekend w Cortinie d’Ampezzo zostaną rozegrane aż dwie rywalizacje w tej konkurencji. Jedna została przeniesiona z Val d’Isère. Aby jednak zawody mogły zostać rozegrane, tradycyjnie muszą odbyć się treningi. Jeden mamy już za sobą. Dzisiaj najszybsza była Lindsey Vonn. Amerykanka, która w klasyfikacji zjazdu zajmuje dwudzieste szóste miejsce, uzyskała czas 1:37.99. Za jej plecami znalazła się zwyciężczyni zjazdu z Bad Kleinkirchheim, czyli Sofia Goggia. Jacqueline Wiles, rodaczka Vonn, straciła dwie sekundy i dwie setne, co pozwoliło jej być trzecią zawodniczką treningu. Tuż za czołową czwórką była kolejna Amerykanka Alice McKennis (+2,29 sek.). Liderka tej konkurencji Tina Weirather straciła ponad trzy sekundy do Lindsey i zajęła siódme miejsce.

W treningu w Cortinie wzięła udział też Polka, Maryna Gąsienica-Daniel. Polska alpejka nie startowała w tym sezonie jeszcze w żadnym zjeździe. Dzisiejszy trening Maryna zakończyła ze stratą 10,85 sek. i została sklasyfikowana na 49. miejscu. Jutro powinien odbyć się jeszcze jeden trening, który pozwoliłby Polce poczuć się na trasie zjazdu jeszcze pewniej przed piątkowymi zawodami.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.