Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Kto okaże się najszybszy w jutrzejszym zjeździe na słynnej trasie Olympia delle Tofane? (lista startowa)

fot. lugaresdenieve.com/

fot. lugaresdenieve.com/

Czas na kolejny weekend z konkurencjami szybkościowymi. Z austriackiego Bad Kleinkirchheim Puchar Świata pań przeniósł się do włoskiej Cortiny d’Ampezzo, gdzie powalczą w dwóch zjazdach oraz supergigancie. W obu zjazdowych treningach najszybsza była Lindsey Vonn. Czy Amerykanka powtórzy wynik jutro i zwycięży po raz 79. w zawodach Pucharu Świata?

W ten weekend organizatorem zmagań w Pucharze Świata kobiet będzie włoska Cortina d’Ampezzo. Planowo podczas zmagań w tejże miejscowości miał odbyć się jeden zjazd i supergigant, lecz z powodu zbyt obfitych opadów śniegu panujących podczas zmagań w Val d’Isere zjazd odwołano i przeniesiono właśnie do “królowej włoskich Dolomitów”. Zawody odbywać się będą na jednej z najtrudniejszych tras na świecie Olympia delle Tofane.

W zeszłym sezonie najlepsza podczas zjazdu w Cortinie d’Ampezzo okazała się Lara Gut, która o 0,05 sek. wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Sofię Goggię oraz o 0,47 sek. rewelację ubiegłego sezonu Ilkę Stuhec. Jak będzie tym razem?

Do murowanych kandydatek do zwycięstwa w jutrzejszym zjeździe zaliczyć z pewnością można Lindsey Vonn, która na trasie Olympia delle Tofane triumf w zjeździe odniosła 5-krotnie (oprócz tego 6 razy zwyciężała w supergigancie oraz 18-krotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata w Cortinie d’Ampezzo). Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego przejazdu treningowego była najszybsza. Amerykanka trasę pierwszego treningu pokonała z czasem 1:37,99 sek., wyprzedzając o 0,95 sek. Sofię Goggię oraz o 2,02 sek. Jacqueline Wiles. W drugim treningu natomiast jej czas na mecie wyniósł 1:36,87 sek. i była ona lepsza od Tiny Weirather o 0,96 sek. a od Jacqueline Wiles o 1,25 sek. Jak wiadomo Lindsey Vonn goni w liczbie pucharowych zwycięstw byłego szwedzkiego narciarza Ingemara Stenmarka, który w swoim dorobku ma ich 86., a już jutro Vonn stanie przed szansą odniesienie 79. triumfu w zawodach Pucharu Świata. Czy powtórzy swoje wyniki z treningów?

W walce o zwycięstwo liczyć się będzie także reprezentantka gospodarzy Sofia Goggia, która w ubiegłym roku 2-krotnie plasowała się na drugim stopniu podium (w zjeździe i supergigancie) podczas zmagań w Cortinie d’Ampezzo. Ponadto Włoszka podczas zeszłego weekendu w Bad Kleinkirchheim triumfowała właśnie w zjeździe. W pierwszym treningu na trasie Olympia delle Tofane zameldowała się drugiej pozycji, a w drugim była sklasyfikowana na czwartym miejscu.

Na czele klasyfikacji zjazdowej plasuje się Tina Weirather, z dorobkiem 170. punktów. Drugą pozycję zajmuje Sofia Goggia, która do liderki traci zaledwie 1 punkt. Trzecia jest Cornelia Huetter (168 pkt.).

Jutro o godz. 10:15 rozpocznie się zjazd. Jako pierwsza na trasę Olympia delle Tofane ruszy Christine Scheyer.

Na trasie niestety nie zobaczymy reprezentantki Polski Maryny Gąsienicy-Daniel, która w treningach jednak udział brała. W pierwszym 49. miejsce, tracąc 10,85 sek., a w drugim na mecie zanotowała stratę 5,28 sek., co dało jej 45. miejsce.

Pełna lista startowa

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.