Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo. Goggia spróbuje wrócić na zwycięską ścieżkę (lista startowa)

Photo: Pier Marco Tacca/Pentaphoto

Przed nami już piąty w sezonie zjazd kobiet. Tym razem alpejki zmierzą się na wspaniałej trasie Olimpia delle Tofane w Cortinie d’Ampezzo. O czwarte zwycięstwo w tym sezonie powalczy reprezentująca gospodarzy Sofia Goggia, która udowodniła wysoką formę na obu treningach. Rywalizacja rozpocznie się o 11:30 czasu środkowoeuropejskiego. 

Photo: Pier Marco Tacca/Pentaphoto

Tym razem areną zmagań kobiet będzie trasa Stratofana, znana jako Olimpia delle Tofane. To właśnie tam między innymi odbywały się ubiegłoroczne mistrzostwa świata w Cortinie d’Ampezzo. Ostatni raz Puchar Świata odbył się w tej miejscowości trzy lata, gdyż w 2020 roku odwołano finałową rywalizację z powodu pandemii COVID-19. W 2019 roku podwójne zwycięstwo w zjeździe odniosła Ramona Siebenhofer, natomiast w supergigancie najlepsza okazała się Mikaela Shiffrin.

Goggia po raz czwarty?

Niewątpliwie główną faworytką do zwycięstwa jest reprezentantka gospodarzy Sofia Goggia, która wygrała już trzy zjazdy w sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej tej konkurencji. Co więcej Włoszka bardzo dobrze zaprezentowała się podczas czwartkowego i piątkowego treningu przed zawodami, w których zanotowała najlepsze czasy. Z pewnością Goggia będzie chciała wrócić na zwycięskie tory po tym, jak wypadła z trasy podczas zjazdu w Zauchensee. Groźne mogą być Szwajcarki z Larą Gut-Behrami na czele, a także dobrze jeżdżące podczas obu prób Ester Ledecka oraz Ragnhild Mowinckel. Wiadomo, że znów zabraknie wiceliderki Breezy Johnson, która kolejny raz doznała kontuzji na treningu i jest zmuszona pauzować.

Puchner rozpocznie

W jutrzejszym zjeździe wystartuje 51 zawodniczek z 16 krajów. Jako pierwsza pojedzie Mirjam Puchner, która w Cortinie tylko raz w karierze “załapała się” na pierwszą dziesiątkę. Później zobaczymy Michelle Gisin, czyli trzecią zawodniczkę drugiego treningu. Jako kolejna pojawi się Ramona Siebenhofer, która będzie walczyć o pierwsze podium w sezonie. Namieszać może triumfatorka ostatnich zawodów Lara Gut-Behrami (nr 5).

Dobrze dysponowane Włoszki

Z siódemką obejrzymy faworytkę Sofię Goggię, która w 2018 roku zwyciężyła na Olimpia delle Tofane. Zaraz za nią wystartuje jej rodaczka Federica Brignone będąca ostatnio w szybkościowej dyspozycji. Dziewiąta będzie Corinne Suter, czyli mistrzyni świata w zjeździe właśnie na tej trasie. Warto przyjrzeć się wspomnianym już Ragnhild Mowinckel (nr 10) oraz Ester Ledeckiej (nr 17), które plasowały się w czołówce obu treningów. Nie bez szans jest druga ostatnio Kira Weidle (nr 13). Z powodu zmian planu w Kitzbühel start kobiet zaplanowano na 11:30 czasu środkowoeuropejskiego.

LISTA STARTOWA

 

Źródła: Informacja własna/FIS