Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Czy Lindsey Vonn zrewanżuje się Sofii Goggi w 2. zjeździe? (lista startowa)

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Cortina d’Ampezzo będzie jutro miejscem zmagań kolejnych zawodów alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe. Dziś w tym kurorcie położonym u stóp dolomitów odbyły się pierwsze zawody w zjeździe, które wygrała Sofia Goggia ku uciesze miejscowych kibiców. Czy w drugim zjeździe Lindsey Vonn weźmie rewanż na Włoszce?

Zarówno podczas treningów jak i w pierwszym zjeździe główne role odgrywały dwie postaci: Lindsey Vonn i Sofia Goggia. Włoszka na treningach była nieco wolniejsza od Vonn, ale w zawodach odniosła zwycięstwo. Być może Vonn zdołałaby wygrać, gdyż w pierwszej części trasy była dużo szybsza od Goggii, ale później popełniła poważny błąd na wagę zwycięstwa. Ostatecznie Vonn stanęła na drugim stopniu podium. Lindsey w Cortinie pokazuje, że wciąż potrafi jeździć bardzo szybko, jednak trzeba przyznać, że Amerykanka ostatnio myli się zbyt często i właśnie dlatego nie zbliża się do rekordu zwycięstw Ingemara Stenmarka w takim tempie jakiego by sobie sama życzyła.

Sofia Goggia po niemrawym początku sezonu wraca na szczyt i już dziś przywdziała czerwony plastron liderki klasyfikacji zjazdów. Co więcej, jest ona teraz na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie Mikaeli Shiffrin, która jest chyba poza zasięgiem wszystkich zawodniczek. Choć Shiffrin większość punktów uzbierała w slalomie i slalomie gigancie, to w zjeździe jest również niezwykle mocna. Pomimo że nie startowała w Bad Kleinkirchheim to wciąż jest w klasyfikacji zjazdu wysoko – na 2. miejscu – tym bardziej, że dziś zajęła trzecie miejsce.

Dzięki temu, że w Cortinie odbywają się dwa zjazdy (jeden przeniesiony z Val d’Isere), Lindsey Vonn będzie miała okazję zrewanżować się w tej konkurencji Sofii Goggi za dzisiejsze zawody. Włoszka z kolei będzie chciała wygrać w Pucharze Świata po raz trzeci z rzędu. Nie oznacza to jednak, że możemy lekceważyć pozostałe zawodniczki. Niezbyt udane były dzisiejsze zawody dla Tiny Weirather, Cornelii Hütter, które zostały sklasyfikowane na niskich (jak na ich możliwości) pozycjach. Z trasy wypadły m.in. Federica Brignone i Michelle Gisin i Christine Scheyer, które z pewnością będą zmotywowane, aby poprawić wrażenia, które zostały po pierwszym zjeździe. Wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie jest znakomita zawodniczka – Lara Gut. Dziś Szwajcarka była blisko podium, ale zakończyła zmagania na 4. miejscu. Jeśli w końcu pojedzie na maksimum swoich umiejętności to może także powalczyć o zwycięstwo.

Drugi zjazd w Cortinie d’Ampezzo rozpocznie się o godzinie 10:00. Numer 1. otrzymała Nadia Fanchini, która otworzy zawody. Sofia Goggia pojedzie z numerem 3., a Lindsey Vonn z 9.

Lista startowa 2. zjazdu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.