Alpejski PŚ w Cortina d’Ampezzo: Wypowiedzi zawodniczek po supergigancie

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

W dniu dzisiejszym w Cortinie d’Ampezzo odbył się supergigant pań, w którym swoją dobrą formę potwierdziła Ilka Stuhec. Oprócz niej na podium stanęła reprezentantka gospodarzy Sofia Goggia oraz powracająca po kontuzji Anna Veith.

Podczas ostatniego supergiganta przed Mistrzostwami Świata, Ilka Stuhec po raz pierwszy zwyciężyła w tej dyscyplinie. Słowenka czuje się świetnie po wygranej. – To była świetna trasa i czułam się bardzo dobrze jadać po niej. Stanie tutaj i patrzenie na to, jak wszyscy zjeżdżają po mnie było trochę stresujące, ale jest to część tej gry. W końcu wszyscy musimy szybko jechać i pokazywać się jak najlepiej – powiedziała po wygranej. Stuhec na trasę ruszyła jako pierwsza.

Sofia Goggia po raz drugi w ten weekend zajęła drugie miejsce. – Nie było to dla mnie łatwe, gdyż poprzednie dwa supergiganty nie zostały przeze mnie ukończone, więc byłam bardzo szczęśliwa, gdy przekroczyłam linię mety i zobaczyłam, że znowu jestem na podium. Wszystko było okey, mimo iż nie wycisnęłam z siebie 100 procent, to było jedynie jakieś 75 czy 80 tego, co potrafię – powiedziała Włoszka.

 

Największym zaskoczeniem dnia było trzecie miejsce Anny Veith. – To bardzo emocjonujące, kiedy dotarłam na metę nie spodziewałam się tego, gdyż miałam 0,7 sekundy straty. Nie czułam także, że był to dobry przejazd, bo był bardzo szybki. Walczyłam o dobrą pozycję i nie było to łatwe, teraz jestem zadowolona z pracy, jaką wykonałam, ponieważ się ona opłaciła i jestem na dobrej drodze. Było mi dosyć trudno, ponieważ wszyscy wiedzą jak jeździłam przed moją kontuzją i nie jestem w tym samym punkcie obecnie, gdyż moje ciało nie jest takie, jak wtedy. Ostatnie tygodnie były ciężkie, ponieważ walczę sama ze sobą, a dzisiaj chciałam po prostu jechać bardzo szybko i nic poza tym. Jestem dosyć zadowolona z tego, iż się to opłaciła – powiedziała zawodniczka.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.