Alpejski PŚ w Cortina d’Ampezzo: Powrót Lindsey Vonn do pucharowej rywalizacji (lista startowa)

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Już w piątek rozpocznie się rywalizacja we włoskiej Cortinie d’Ampezzo w ramach alpejskiego Pucharu Świata pań za sprawą rozegrania dodatkowych zawodów w zjeździe, które miały odbyć się na początku stycznia w St. Anton. Jutro na starcie stanie 58 zawodniczek. 

Rywalizacja będzie miała miejsce na słynnej Olympia delle Tofane, a start zjazdu ulokowany jest dokładnie na 2,320 m n.p.m. Alpejki będą musiały zmierzyć się z nawet 64% nachyleniem stoku, a średni gradient całego odcinka zjazdowego wynosi 28 procent.

Można powiedzieć, że Cortina d’Ampezzo to stały punkt kalendarza Puchara Świata pań, a w zeszłym roku rywalizacja również miała miejsce trzykrotnie za sprawą dodatkowego zjazdu, który pierwotnie miał mieć miejsce we francuskim Val d’Isere. w 2018 roku najszybsze na mecie były Sofia Goggia, Lindsey Vonn oraz Lara Gut w supergigancie. Natomiast w tym tygodniu w treningach najlepsze czasy zanotowały Corinne Suter oraz Ragnhild Mowinckel. Weekendowe ściganie będzie wyjątkowe, ponieważ na pucharowe stoki powraca w końcu Lindsey Vonn po listopadowej kontuzji. Amerykanka może okazać się bardzo groźna, bowiem wielokrotnie podkreślała, że trasa wyścigu w Cortinie zawsze należała do jednej z jej ulubionych.

Pogoda zdaje się sprzyjać narciarkom, bowiem zarówno w piątek, sobotę i niedzielę prognozowane jest jedynie lekkie zachmurzenie i ujemne temperatury. Opady śniegu, które aktualnie nawiedzają Austrię i południowe Włochy nie powinny być przeszkodą.

Jutrzejszy zjazd zacznie się wyjątkowo o godzinie 12:00. Jako pierwsza na starcie pojawi się Viktoria Rebensburg, po niej pojedzie Michaela Wenig oraz Ilka Stuhec. Dziewiąty numer startowy przypadł w udziale Tinie Weirather, natomiast Lindsey Vonn zmierzy się z trasą jako trzynasta.

W niedzielnym supergigancie pokaże się reprezentantka Polski – Maryna Gąsienica-Daniel – która pojedzie z numerem 48.

Lista startowa piątkowego zjazdu

Lista startowa sobotniego zjazdu

Lista startowa super G

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.