Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo. Goggia z najlepszym czasem na treningu

fot. Nicolas Garcia CC BY-NC-SA 2.0

Alpejski Puchar Świata wraca na trasy zeszłorocznych mistrzostw świata w Cortinie d’Ampezzo. W najbliższy weekend panie będą rywalizowały w zjeździe oraz supergigancie. Dziś odbył się pierwszy trening zjazdu, w którym najszybsza okazała się Sofia Goggia. Co prawda Włoszka dostała dyskwalifikację, ale podczas prób przed zawodami nie są one brane pod uwagę. Druga była Ramona Siebenhofer, a trzecia Federica Brignone. 

fot. Nicolas Garcia CC BY-NC-SA 2.0

Przed nami kolejny weekend z konkurencjami szybkościowymi w wydaniu alpejek. Zawody PŚ powracają po trzech latach na trasę Stratofana, znaną jako Olimpia delle Tofane. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych stoków narciarskich we Włoszech. Była to również jedna z aren narciarskich podczas zeszłorocznych mistrzostw świata w Cortina d’Ampezzo. W tym roku zaplanowano tam zmagania w zjeździe oraz supergigancie.

Goggia najszybsza

Podczas pierwszego treningu z najlepszym czasem na mecie (1:37.83) zameldowała się Sofia Goggia. Jednakże liderka klasyfikacji zjazdowej dostała potencjalną dyskwalifikację, która nie jest brana pod uwagę podczas prób przed zawodami. Włoszka z pewnością będzie chciała zaprezentować się jak najlepiej przed swoją publicznością po słabych startach w Zauchensee. Drugi czas treningu, ale już bez dyskwalifikacji uzyskała Ramona Siebenhofer (+0,20 sek.), która trzy lata temu (wtedy odbył się ostatni PŚ w Cortinie) dwukrotnie zwyciężyła. Trzecia dzisiaj była zaliczająca ostatnio zwyżkę formy Federica Brignone (+0,33 sek.).

Powrót Johnson

Do ścigania wróciła Breezy Johnson, która w zeszłym tygodniu doznała kontuzji kolana. Wiceliderka klasyfikacji zjazdowej zaliczyła czwarty czas (+0,66) podczas pierwszego treningu i zasygnalizowała, że będzie walczyć o podium. Z dobrej strony pokazały się także zwyciężczyni ostatniego zjazdu Lara Gut-Behrami (+0,80 sek.) oraz powracająca do nart Ester Ledecka (+0,82 sek.). Drugi trening zaplanowano na jutro, a zawody po ostatnich zmianach odbędą się w sobotę o 11:30. Z kolei w niedzielę do akcji wkroczy Maryna Gąsienica-Daniel, którą zobaczymy w supergigancie.

Pełne wyniki 1. treningu

Źródła: Informacja własna/FIS