Alpejski PŚ w Chamonix: Wspaniały dzień dla Szwajcarów. Meillard z pierwszym zwycięstwem w karierze

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski

Za nami zmagania alpejczyków w slalomie gigancie równoległym. W niedzielę w Chamonix najlepiej poradził sobie Loic Meillard. To pierwsze zwycięstwo Szwajcara w karierze. Dzięki dzisiejszemu triumfowi Meillard zdobył małą Kryształową Kulę za slalom gigant równoległym. Za jego plecami uplasowali się jeszcze rodak Thomas Tumler oraz Alexander Schmid.

Loic Meillard okazał się najlepszy podczas dzisiejszych zawodów slalomu giganta równoległego w Chamonix. Szwajcar najpierw w 1/16 finału mierzył się z Norwegiem Nestvoldem-Haugenem. Tu ostateczny zwycięzca może mówić o sporym szczęściu, bowiem pokonał rywala o ledwie 0,01 sek. W 1/8 finału Meillard awansował dalej, ponieważ Erik Read nie ukończył przejazdu. W ćwierćfinale Loic trafił na kolejnego z Norwegów Aleksandra Aamodta Kilde. W tym przypadku Szwajcar był lepszy o 0,53 sek. W półfinale pokonał Alexandra Schmida a w finale mierzył się ze swoim rodakiem Thomasem Tumlerem. Przed ich ostatecznym starciem wiadomo było, że któryś z nich zaliczy pierwszą wygraną w karierze.

Rywalem Alexandra Schmida z walce o trzecie miejsce był Tommy Ford. Amerykanin musiał jednak uznać wyższość Niemca, bowiem przegrał o 0,28 sek. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Zan Kranjec ze Słowenii, a szóstym Thibaut Favrot z Francji. Aleksander Aamodt Kilde był siódmy, a ósmy Simon Maurberger. Niedzielnych zmagań do udanych nie zaliczą dwaj rywale w walce o dużą Kryształową Kulę. Henrik Kristoffersen i Alexis Pinturault odpadli w 1/8 finału. Dla Norwega i tak skończyła się całkiem nieźle, bowiem zajął dziesiąte miejsce i obronił pozycję lidera. Francuz był trzynasty i stracił drugą lokatę w “generalce” na rzecz Kilde. W eliminacjach odpadli inny faworyci – Daniel Yule i wczorajszy zwycięzca Clement Noel.

Pełne wyniki | Drabinka

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj