Alpejski PŚ w Chamonix. Noel królem, Schwarz zdetronizowany

13:54, 30.01.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 15:03, 30.01.2021
reo

Clement Noel wygrał slalom Pucharu Świata w Chamonix. Francuz wyprzedził drugiego Ramona Zenhaeuserna o 0,16 s. Trzecie miejsce ze stratą 0,19s zajął lider klasyfikacji slalomowej - Marco Schwarz.

Sobotnie zawody od początku zapowiadały się szalenie ciekawie. Padający mokry śnieg i trudne warunki pogodowe sprawiły, że trasa pogarszała się z każdą minutą. Zawodnicy jadący z niskimi numerami startowymi mogli liczyć na zdecydowaną przewagę w 1 przejeździe. Doskonale szansę wykorzystał Marco Schwarz, który uzyskał najlepszy czas. Nad drugim Zenhauesernem miał 0,02 s przewagi i 0,03 nad Noelem. Do mety nie dojechał natomiast (zwycięzca klasyfikacji slalomowej z zeszłego sezonu) Norweg Henrik Kristoffersen.

Podczas drugiego przejazdu stok był w znacznie gorszym stanie. Jako drugi na trasę ruszył Szwajcar Luca Aerni, który dzięki płynnej jeździe po jeszcze równej trasie uzyskał najlepszy czas finałowej rundy. Ostatecznie z 29 miejsca awansował na 4, a z fotela lidera zepchnął go jadący jako trzeci od końca Clement Noel. Francuzowi pozostało czekać tylko na Zenhaeuserna i Schwarza. I choć obaj zdołali wyprzedzić Lucę Aerniego, musieli uznać wyższość młodszego rywala. Czołową szóstkę uzupełnili Mario Matt oraz Loic Meillard. Drugiego przejazdu podobnie jak miało to miejsce w Schladming nie ukończył Manuel Feller.

Clement Noel najwidoczniej uwielbia startować na ojczystej ziemii, w Chamonix wygrał również slalom w 2020 roku. Czy uda mu się powtórzyć ten sukces w niedzielę? Start 1 przejazdu o godzinie 9:30.