Alpejski PŚ w Bormio: Zjazd wraca na Stelvio po 4 latach, Paweł Babicki na starcie (lista startowa)

fot. Alexander Lindquist / CC BY

fot. Alexander Lindquist / CC BY

Alpejczycy rywalizujący w Pucharze Świata w konkurencjach szybkościowych w większości nie mogli sobie pozwolić na spędzenie świąt Bożego Narodzenia w domu. Już w drugi dzień świąt odbył się bowiem pierwszy trening zjazdu przed PŚ w Bormio, natomiast jutro przeprowadzone zostaną zawody w tej konkurencji.

Bormio wraca do kalendarza alpejskiego Pucharu Świata po niemal 3-letniej przerwie. Jednak ostatnia wizyta alpejskiego PŚ w tym kurorcie związana była z zawodami w slalomie, przeniesionymi do Bormio z Zagrzebia. Po raz ostatni zawody PŚ mężczyzn w konkurencjach szybkościowych odbyły się w Bormio w 2013 roku. Panowie wzięli wówczas udział tylko w jednym konkursie PŚ w zjeździe. Triumfował wtedy Aksel Lund Svindal, obok którego na podium stali Hannes Reichelt oraz Erik Guay.

W tym roku to również Svindal będzie głównym faworytem. Norweg zwyciężył w dwóch ostatnich zjazdach tego sezonu i choć na treningach nie wypada najlepiej, to w zawodach daje z siebie wszystko i jak na razie osiąga bardzo dobre wyniki. Przed tegorocznymi zawodami w zjeździe udało się przeprowadzić jedynie pierwszy trening, który odbył się we wtorek. Najlepszy czas na tym treningu uzyskał Peter Fill. Drugie miejsce zajął Christof Innerhofer. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się Austriacy: Matthias Mayer i Hannes Reichelt. Svindal ze stratą 1,56 sek. był na dziewiątym miejscu, a drugi w klasyfikacji zjazdu Beat Feuz zajął dopiero 41. miejsce. W Bormio jest też reprezentant Polski – Paweł Babicki, który na treningu został sklasyfikowany na 80. pozycji ze stratą 8,48 sek. Jutrzejszy start będzie dla Babickiego dopiero drugim występem w Pucharze Świata. 23-letni Polak debiutował w poprzednim sezonie w Val Gardenie.

Jutrzejsze zawody zjazdowe powinny rozpocząć się o godzinie 11:45. Na liście startowej jest 71 zawodników. Z numerem pierwszym pojedzie Max Franz. Lider klasyfikacji zjazdu – Aksel Lund Svindal – otrzymał numer 7. Niedługo po nim na trasie Stelvio pojawi się Beat Feuz z numerem 9. Paweł Babicki będzie miał okazję pojechać w zawodach z numerem 68.

Lista startowa zjazdu

W Bormio poza zawodami w zjeździe odbędą się również zmagania w kombinacji alpejskiej, zaplanowane na kolejny dzień, tj. 29 grudnia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.