Alpejski PŚ w Bormio. Ryan Cochran-Siegle znów pierwszy na treningu zjazdu

fot. Andrea Miola ©

Na trasie Stelvio w Bormio dziś odbył się drugi trening zjazdu przed zawodami alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn. Tak jak we wczorajszym, pierwszym treningu, najlepszy czas uzyskał Amerykanin Ryan Cochran-Siegle. 

fot. Andrea Miola ©

Wygląda na to, że tego roku Ryan Cochran-Siegle na trasie zjazdowej w Bormio czuje się wyśmienicie. Amerykanin był najlepszy w sobotnim treningu, choć jak twierdził, nie dał jeszcze z siebie wszystkiego, a w drugim treningu znów dotarł do mety w najkrótszym czasie. Do wyniku Cochrana-Siegle’a najbardziej zbliżył się tym razem Vincent Kriechmayr, który stracił do niego 0,30 sek. Trzecie miejsce zajął Brice Roger (+0,34 sek.), który nieoczekiwanie był najlepszy z Francuzów. Z takim samym czasem na mecie zameldował się także Matthias Mayer, który podzielił z Rogerem trzecią pozycję. Pozostali zawodnicy mieli już ponad sekundę straty do najlepszego czasu. Piąty Matthieu Bailet był gorszy od Ryana Cochrana-Siegle’a o 1,06 sek., a szósty Dominik Paris o 1,20 sek. Na siódmej lokacie sklasyfikowano Mauro Caviezela (+1,28 sek.), a na ósmej Felixa Monsena.

Pełne wyniki 2. treningu

W związku z tym, że zmieniono program zawodów, w poniedziałek przeprowadzone zostaną zawody w supergigancie, a we wtorek w zjeździe. Pierwotnie planowana była odwrotna kolejność. Zarówno supergigant jak i zjazd rozpoczną się o godzinie 11:30.

Źródło: własne/FIS