Alpejski PŚ w Bormio: Paris znów najlepszy

14:23, 28.12.2019 Julian Cieślak Aktualizacja: 15:06, 28.12.2019

Dominik Paris wygrał dzisiejszy zjazd mężczyzn w Bormio. 2. miejsce zajął Urs Kryenbuehl, a 3. był Beat Feuz.

Paris, tak jak wczoraj, pojechał bardzo dobrze. 2. pozycję, ze stratą 0.08 sekundy, zajął niespodziewanie Urs Kryenbuehl, który startował z 25. numerem startowym. Czołową trójkę uzupełnił Beat Feuz z czasem gorszym o 0.26 sekundy.

Pierwsza lokata za podium padła łupem Aleksandra Aamodta Kilde (+0.73). Na 5. miejscu uplasował się Matthias Mayer (+0.84), 6. był Niels Hintermann (+0.88), 7. Johan Clarey (+1.09), 8. Adrien Theaux (+1.40), 9. Maxence Muzaton (+1.53), a dziesiątkę zamknął Vincent Kriechmayr (+1.61).

Groźny upadek zaliczył Hannes Reichelt, który stracił panowanie nad nartami i uderzył w siatki ogrodzeniowe. Austriak został przetransportowany helikopterem do szpitala.