Alpejski PŚ w Bormio: Paris najlepszy wśród wielkich

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Podium w dzisiejszym w zjeździe w Bormio dobrze odzwierciedla układ sił na dzień dzisiejszy w tej konkurencji. Najlepszy okazał się Włoch Dominik Paris, którzy wyprzedził Szwajcara Beata Feuza i Austriaka Matthiasa Mayera.

Dominik Paris pojechał w zasadzie perfekcyjnie i wygrał z czasem 1:49.56. Feuz stracił do niego 0,39 sek., zaś Mayer 0,42 sek. Mayer po swoim przejeździe był bardzo zadowolony, wiedział że osiągnął świetny czas – i tak właśnie było, niemniej na Parisa i Feuza nie okazało się to rezultatem wystarczającym.

Za podium straty były już większe. Czwarty był najlepszy z Norwegów Aleksander Aamodt Kilde (+1,03 sek.), za nim uplasowało się dość niespodziewanie trzech Francuzów – kolejno Maxence Muzaton (+1,13 sek.), Matthieu Bailet (+1,23 sek.) i świetny na treningu Brice Roger (+1,37 sek). Pierwszą “10” uzupełnili Amerykanin Travis Ganong (+1,48 sek.), najlepszy z Niemców Thomas Dressen (+1,52 sek.) i weteran francuski Johan Clarey (+1,55 sek.). Wśród sześćdziesięciu dwóch startujących zawodników najwyższe numery wśród punktujących mieli siedemnasty dziś Francuz Nicolas Raffort (45) i trzynasty Szwajcar Urs Kryenbuehl (43).

wyniki zawodów

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.