Alpejski PŚ w Bormio. Panowie zmierzą się w supergigancie. 59 zawodników na starcie (lista startowa)

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po zjeździe przyszedł czas na dwa supergiganty podczas alpejskiego Pucharu Świata w Bormio. Początek rywalizacji na Stelvio w środę o 11:30.

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Paris śrubuje rekord

Na koniec 2021 roku w Bormio odbędą się dwa supergiganty, w tym jeden za odwołany z Lake Louise. To szansa dla Dominika Parisa, który na Stelvio radzi sobie znakomicie. We wtorkowym zjeździe reprezentant Włoch sięgnął po 20. zwycięstwo w karierze, w tym po siódme na stoku w Bormio. Super G nie było rozgrywane na Stelvio zbyt często, więc Paris triumfował w tej konkurencji tylko raz. Po raz ostatni w supergigancie w Pucharze Świata wygrał na koniec sezonu 2018/19. W tej edycji nie stanął jeszcze na podium.

Długa lista faworytów

Dominik Paris pojedzie z numerem szóstym, a tuż za nim na trasę wyruszy Marco Odermatt. Lider Pucharu Świata świetnie zaprezentował się w zjeździe, gdzie przegrał jedynie z Włochem. W tym sezonie wygrał supergigant w Beaver Creek, a raz był drugi. Te wszystkie okoliczności oraz znakomita forma pozwalają Szwajcarowi poważnie myśleć o zwycięstwie. Z numerem 9 wystartuje Matthias Mayer, który jest liderem klasyfikacji supergiganta, chociaż jeszcze nie sięgnął po triumf. Austriak ma zaledwie 10 punktów zapasu nad Aleksandrem Aamodtem Kildem, który ma na swoim koncie dwie wygrane. Norwegowi przypadnie numer 11. Z cyfrą 5 na plastronie pojedzie Vincent Kriechmayr, z numerem 14 zwycięzca supergiganta w Bormio sprzed roku Ryan Cochran-Siegle, a z 15 Beat Feuz, który nie ukończył zjazd. Dopiero jako 40 wystartuje Niels Hintermann, który we wtorek zajął trzecie miejsce.

Lista startowa

źródło: informacja własna