Alpejski PŚ w Bormio. Panowie kończą rok na długich nartach (listy startowe)

fot. Jules Joseph via flickr.com / CC BY ND

Supergigant i bieg zjazdowy w Bormio zakończą rok 2020 w wykonaniu alpejczyków. Treningi przed zjazdem wskazały wyraźnego faworyta przedsylwestrowej rywalizacji.

fot. Jules Joseph via flickr.com / CC BY ND

Ryan Cochran-Siegle swoimi weekendowymi przejazdami pokazał, że drugie miejsce w Val Gardenie nie było przypadkiem, a nawet chce poprawić to osiągnięcie jeszcze w starym roku kalendarzowym. Do pokonania będzie miał jednak przede wszystkim koalicję Norwegów z Aleksandrem Aamodtem Kilde i Kjetilem Jansrudem na czele. Zagadką jest natomiast forma Martina Čatera – niespodziewany triumfator pierwszego zjazdu w sezonie zajął odległe miejsce w pierwszym treningu, a w drugim nie wystartował.

Zanim jednak zawodnicy powrócą na trasę zjazdu, czeka ich rywalizacja w supergigancie. Zasłużony czerwony plastron w swoim posiadaniu ma Mauro Caviezel – Szwajcar wygrał w Val d’Isère i był drugi w Val Gardenie. Za jego plecami plasują się wspomnieni Kilde i Jansrud. Już w poniedziałek mieliśmy poznać odpowiedź, czy Caviezel utrzymał przedświąteczną formę, jednak złe warunki pogodowe spowodowały przeniesienie rywalizacji w Bormio o jeden dzień. Rywalizację we wtorek otworzy natomiast lider klasyfikacji generalnej – Alexis Pinturault w przeciwieństwie do swojego największego rywala, Henrika Kristoffersena, nie odpuszcza startów w konkurencjach szybkościowych, zbierając punkty do swojego dorobku.

źródło: inf. własna