Alpejski PŚ w Bormio: Dominik Paris najlepszy w zjeździe, Babicki sześćdziesiąty siódmy

Georges Ménager

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Dziewiątą wiktorię w zawodach Pucharu Świata odniósł dzisiaj Domik Paris podczas zjazdu w Bormio. Za jego plecami znaleźli się Norwegowie: Aksel Lund Svindal i Kjetil Jansrud.

Dominik Paris odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w zjeździe i to przed własną publicznością w Bormio. Włoch jechał z jedenastym numerem i przez całą trasę jeździł na granicy najlepszego do tej pory czasu Aksela Lunda Svindala. Na ostatnim pomiarze miał 0,06 sekundy straty, ale ostatnie metry pokonał bardzo szybko i ostatecznie wyprzedził Norwega o 0,04 sek. Svindal tym samym musiał pożegnać się z marzeniami o trzeciej wiktorii z rzędu. Drugi raz z kolei na podium zameldował się natomiast jego rodak Kjetil Jansrud, który dobrze przejechał górną część trasy, ale na dole popełnił kilka błędów i dlatego został wyprzedzony przez dwójkę rywali. Jego strata wyniosła ostatecznie 0,17 sek.

Czternaście setnych sekundy do podium stracił Beat Feuz. Szwajcar, który wygrał pierwszy zjazd w Lake Louise, dzisiaj miał wiele problemów i tracił od początku. Na większości pomiarów notował dzisiaj czwarte rezultaty i tak też zakończył zawody. Za jego plecami uplasowali się dwa Austriacy. Na szczególną uwagę zaliczył Hannes Reichelt, który zajmując piąte miejsce, osiągnął najlepszy wynik w zjeździe tej zimy. Najlepszy w klasyfikacji zjazdu Austriak Matthias Mayer stracił do swojego reprezentacyjnego kolegi 0,22 sek. Sporo problemów miał dzisiaj Chrostof Innerhofer, który ostatnio plasował się w ścisłej czołówce. Tym razem nie poszło mu najlepiej, bo ze stratą 1,31 sek., zajął odległe czternaste miejsce. Paweł Babicki, nasz jedyny reprezentant, został sklasyfikowany na sześćdziesiątym siódmym miejscu.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.