Alpejski PŚ w Bormio: Brice Roger z najlepszym czasem treningu zjazdu

15:37, 26.12.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 15:38, 26.12.2019

Alpejczycy rywalizujący w w zjeździe w Pucharze Świata nie mogli sobie pozwolić na zbyt długie świętowanie, gdyż już w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia musieli już wrócić na stok, aby wziąć udział w oficjalnym treningu przed zawodami w Bormio. Pierwsze miejsce na treningu zajął Francuz Brice Roger.

Zaledwie jeden trening na trasie Stelvio mieli w tym roku do dyspozycji zawodnicy przed zawodami Pucharu Świata w zjeździe, a to dlatego, że drugi z treningów został zastąpiony zawodami zjazdowymi, które mają zrekompensować wyścig, którego nie udało się przeprowadzić w Val Gardenie z powodu złej pogody. Najlepszy czas na treningu w Bormio uzyskał Brice Roger, który jechał z numerem 40. Za nim uplasowali się dwaj Włosi: na miejscu drugim Dominik Paris ze stratą 0,22 sek., a na trzecim Mattia Casse (+0,30 sek.). Czwarty był Aleksander Aamodt Kilde, piąty Josef Ferstl, szósty Christopher Neumayer, a siódmy Beat Feuz - lider klasyfikacji zjazdu - który startuje w Bormio pomimo złamanej kości ręki.