Alpejski PŚ w Bormio. Bezapelacyjny triumf Kilde w drugim treningu. Mistrz znów pokazał klasę

Screen - Eurosport

Aleksander Aamodt Kilde wygrał drugi i ostatni trening przed zjazdem rozgrywanym w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Bormio. Norweg ani przez chwilę nie pozostawił rywalom złudzeń i o 1,13 sek. wyprzedził reprezentanta gospodarzy – Mattia Casse. Trzeci czas uzyskał Matthias Mayer ze stratą 1,58 sek. do zwycięzcy.

Screen – Eurosport

Bardzo krótko trwała świąteczna przerwa dla alpejczyków rywalizujących na długich nartach. Już 26 grudnia uczestniczyli w pierwszym treningu przed zjazdem we włoskim Bormio. Wtedy najlepszy był reprezentant gospodarzy Christof Innerhofer. Dzień później, podczas próby generalnej do głosu doszli już jednak faworyci.

Wielka klasa mistrza

Aleksander Aamodt Kilde nie błysnął w pierwszym z treningów zajmując dopiero 12. miejsce ze stratą ponad sekundy do Innerhofera. Tym razem wszystko zagrało tak jak powinno i to on pozostawił daleko w tyle przeciwników. Uzyskał najlepsze międzyczasy w trzecim i piątym sektorze, a w pozostałych był w czołówce. Linię mety przeciął z rezultatem 1:56:27. Drugi czas wykręcił Włoch, Mattia Casse. Jego strata do Kilde wyniosła jednak aż 1,13 sek. Podium uzupełnił Mattias Mayer. Austriak przegrał o 1,58 sek.

Przeciętny wynik Odermatta

Na dalszych pozycjach różnice czasowe nie były już takie znaczne. Czwarty był James Crawford (+1,66 sek.), piąty Ryan Cochran-Siegle (+1,68 sek.), szósty Adrian Smiseth Sejersted (+1,72 sek.), siódmy Adrien Theaux (+1,79 sek.), a ósmy Dominik Schwaiger (+1,89 sek.). Dopiero 16. lokatę zajął lider klasyfikacji generalnej Marco Odermatt. I choć zjazd nie jest domeną młodego Szwajcara, to w obecnym sezonie potrafił już stawać na pucharowym podium w tej specjalności. Warto jednak pamiętać, że wyniki treningów nie zawsze pokrywają się z tymi z zawodów.

Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się już w środę. Start zjazdu o godzinie 11:30. W czwartek o tej samej porze alpejczycy zmierzą się w supergigancie.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna